Mohol byť Neapol, bude Slovan? Suslova v Holandsku druhýkrát vyradili z kádra. Weiss: Riešime to

Mohol byť Neapol, bude Slovan? Suslova v Holandsku druhýkrát vyradili z kádra. Weiss: Riešime to
Uvidíme slovenského reprezentanta čoskoro v belasom drese? Zdroj: TASR

Ešte prednedávnom bol spájaný s Ajaxom, Wolverhamptonom či Neapolom, teraz ho Groningen druhýkrát v priebehu leta vyškrtol z kádra. Chystajú už Tomášovi Suslovovi belasý dres v Slovane Bratislava?

Šesť týždňov dozadu bolo na vine porušenie interných pravidiel, tentoraz neposlušnosť. Šéf lavičky Dick Lukkien 20-násobného slovenského reprezentanta, spoločne so spoluhráčom Liamom van Gelderenom, až do odvolania preradil k juniorke.

Žiadna vražda ani opití v meste

Suslov objasnil okolnosti pre Dagblad van het Noorden.

„Jediné, čo sa stalo je, že sme po zápase s Willemom II neabsolvovali povinné behy. Nechápte ma zle, veľmi dobre si uvedomujeme, že to od nás nebolo profesionálne. Neospravedlňujem sa tým. Problémy som mal aj pred sezónou, ale nie je to také zlé, ako si mnohí myslia. Nespáchali sme vraždu ani nás nenašli opitých v meste. Jednoducho sme nespravili tie behy. Nie je za tým nič viac.“

Frustrácia a následné porušenie disciplíny mali plynúť z faktu, že rodák zo Spišskej Novej Vsi duel tretieho kola druhej holandskej ligy (Groningen – Willem 0:0) presedel na lavičke.

Prečítajte si tiež:

Slovan? Weiss: Ťažší prípad

Podľa football-oranje.com rýchlonohý krídelník už v plánoch trénera Lukkiena nefiguruje vôbec. RTV Noord pridáva, že Groningen zvažuje jeho odchod. A vážny záujem má aj slovenský majster.

Možný prestup ešte 8. augusta okomentoval aj kouč „belasých“ Vladimír Weiss starší. „Riešime to. Je jedným z hráčov, po ktorých sa na trhu pozeráme, ale je to trošku ťažší prípad. Má dlhodobý kontrakt, no klub mu hľadá miesto. Robíme aj na tom, uvidíme, čo sa podarí.“

Zmluva s holandským klubom Suslovovi platí do leta 2026. 21-ročný futbalista patrí medzi najlepšie platených hráčov mužstva. Okrem nezhôd s trénerom by v prestupovej matematike mohol zohrať rolu i fakt, že Groningen v ušlom ročníku z Eredivisie, najvyššej holandskej futbalovej súťaže, zostúpil.

Prečítajte si tiež:

Predtým Neapol či Ajax

Meno mladého reprezentanta sa ešte začiatkom roka skloňovalo podľa vzoru SSC Neapol. Ešte predtým mal byť v hre anglický Wolverhampton či Ajax Amsterdam.

„Komunikácia medzi nami a Neapolom naozaj prebehla. Majú na neho rôzne referencie, dáta a dá sa povedať, že ho pozorne sledujú. Je jeden z hráčov, nad ktorými Neapol uvažuje,“ rozhovoril sa v januári pre Šport.sk Suslovov agent Michal Čierny a pokračoval.

„Tomáša v klube veľmi dobre poznajú. Rozprávali sa o ňom s Marekom Hamšíkom aj trénerom slovenskej reprezentácie Francescom Calzonom. Čo sa týka Tomáša, chcel by sa posunúť ďalej.”

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.