Neplánoval návrat, všetko zmenil telefonát od Škrtela. Agent Michala Ďuriša prehovoril (rozhovor)

Neplánoval návrat, všetko zmenil telefonát od Škrtela. Agent Michala Ďuriša prehovoril (rozhovor)
Michal Ďuriš. Zdroj: TASR - Martin Baumann

Ak sa počas tohtoročného letného prestupového obdobia počítalo s tým, že by sa nejaký súčasný či niekdajší reprezentant mohol vrátiť na tunajšiu scénu, zrejme nikto by si netrúfol ukázať prstom na Michala Ďuriša.

Tridsaťpäťročný útočník totiž dlhodobo pôsobí v zahraničí a vo svojom veku ešte rozhodne nepatrí do starého železa. Úspech trnavského Spartaka a dobré väzby s Martinom Škrtelom však všetko zmenili.

Slovensko preto v posledných dňoch zaskočila informácia, že Ďuriš nečakane posilní Spartak, na ktorý čaká skupinová fáza Európskej konferenčnej ligy. Viac nám o tomto presune porozprával hráčov agent Claudio de Abreu.

Ako došlo k Michalovmu návratu na Slovensko po dvanástich rokoch?

Michal chcel zostať na Cypre, kde naposledy pôsobil v Othellos Athien. Hlavným dôvodom bola jeho rodina, ale taktiež futbal, ktorý je tu na vysokej úrovni a tunajšia súťaž rozhodne má slušnú kvalitu.

Jedného dňa mu však zavolal Martin Škrtel, ktorého dobre pozná z reprezentácie. Povedal nám, že Trnava hľadá útočníka, nakoľko Marco Djuricin má zdravotné problémy.

S Michalom sme to zobrali pozitívne. Je hráčom, ktorý hľadá výzvy, a európska súťaž takou rozhodne je. Niektorí by možno povedali, že v jeho veku je to možno poslednýkrát, ale ja to tak nevidím.

Zrejme to teda nebolo dlhé uvažovanie?

Dohodli sme sa rýchlo. Veľkým lákadlom pre Michala je, prirodzene, Európska konferenčná liga. Zažil už Ligu majstrov, majstrovstvá Európy, takže vie, aká atmosféra ho v takejto prestížnej súťaži čaká.

Trnava je veľký klub, má skvelých fanúšikov, Maťo Škrtel ho ubezpečil, že urobí dobre, ak jej pôjde pomôcť. Porozprávali sme sa s prezidentom klubu Petrom Machom, aj Michalov otec chcel, aby jeho syn šiel do Spartaka.

Prečítajte si tiež:

V poslednej chvíli

Kedy prišla prvá oficiálna ponuka z Trnavy?

Štvrtého septembra bol posledný deň na to, aby Michala zapísali na súpisku pre konferenčnú ligu. Začalo sa to v ten deň okolo 17. hodiny prvým telefonátom medzi Michalom a Maťom Škrtelom.

Musel som sa na to aj ja pozrieť, či to je vôbec možné. Následne to sprevádzalo veľa administratívnych úkonov. Treba podčiarknuť, že tento transfer bol možný len so súhlasom Othellosu.

Vedenie klubu však ihneď povedalo, že hráčovi nebude brániť a rado jeho túžbu podporí. Ceníme si to o to viac, že ho uvoľnili napriek tomu, že majú zraneného jedného útočníka.

Boli na stole aj iné ponuky?

Boli z viacerých krajín, ale tým, že Michal čakal prírastok do rodiny, tak chcel pôvodne zostať na Cypre. Potom však do toho vstúpila Trnava.

Prečítajte si tiež:

Jedného dňa sa vráti domov

Michal prišiel k spartakovcom na hosťovanie do konca decembra. Je možnosť, že v Trnave zotrvá aj po Novom roku?

Všetko je možné. Dôležité bude, ako sa bude dariť Trnave a aby jej pomohol čo najviac, či už v lige, alebo v Európe.

Michal je rodinný typ a jeho rodina je pre neho dôležitá. Spravil veľkú obetu tým, že odišiel od svojich najbližších na štyri mesiace. Svedčí to o tom, že je skutočný profesionál a že chce ešte bojovať o niečo.

Nebyť trnavského vábenia, kolovali už Michalovi v hlave scenáre o návrate na Slovensko?

Vždy ho srdce ťahalo domov a viem, že jedného dňa sa skutočne chcel vrátiť. Má na Slovensku klub, kde vyrastal, do ktorého sa raz chce vrátiť. V budúcnosti ho určite vidím hrať v slovenskej lige.

V drese jeho milovanej Banskej Bystrice?

Vyrastal tam a som presvedčený, že áno. Aktuálne sa však plne koncentruje len na Trnavu, ktorej chce pomôcť najlepšie ako vie.

O príchode Michala Ďuriša do Trnavy sme informovali aj v Športových novinách:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.