V hre bol Vingegaard, snom je Ineos. Riaditeľ Okolo Slovenska: Repre by sme pre Sagana nevyskladali

V hre bol Vingegaard, snom je Ineos. Riaditeľ Okolo Slovenska: Repre by sme pre Sagana nevyskladali
Peter Sagan Zdroj: Profimedia.sk

Už zajtra štartuje jedno z najväčších slovenských športových podujatí, cyklistický maratón Okolo Slovenska. Na štarte sa objavia hviezdy Tour de France, no chýbať budú najlepší Slováci Peter Sagan a Martin Svrček. Na otázky prečo Sagan neštartuje v reprezentácii a ako sme na Slovensko pritiahli francúzske ikony, nám pred štartom exkluzívne odpovedal športový riaditeľ pretekov Ľudovít Lučanič.

Preteky Okolo Slovenska sa z roka na rok kvalitatívne posúvajú, a to nielen zabezpečením, ale aj kvalitou štartovej listiny. Veď v minulých rokoch k nám zavítali niekoľkonásobní majstri sveta Peter Sagan a Julian Alaphilippe, či štvornásobný víťaz Tour de France Chris Froome. Mamutí podiel má na tom muž menom Ľudovít Lučanič.

Na Slovensku by sme len ťažko hľadali podobnú cyklistickú kapacitu a tvrdá práca tohto muža na našich pretekoch posledné roky úžasne zviditeľňuje Slovensko vo svete.

V organizačnom výbore Okolo Slovenska som už takmer štyridsať rokov. Ešte ako študent a začínajúci novinár som sa dostal do tlačového strediska pretekov. Od roku 2002 som športovým riaditeľom. To znamená, že riešim aké tímy budú na štarte a celú športovú stránku pretekov," začína Lučanič pre TVNOVINY.sk.

Prečítajte si tiež:

Ako sme na Slovensko dotiahli hviezdy Tour de France?

Posledné roky sme vždy na našich cestách privítali nejakú veľkú hviezdu a ani tento rok nebude výnimkou. Na štarte sú víťazi etáp na Tour de France Tim Merlier a Kasper Asgreen, minulý rok štvrtý muž Starej dámy David Gaudu či Thibaut Pinot, francúzska ikona lúčiaca sa s kariérou.

Veľa záleží od dobrých vzťahov. Ja osobne poznám mnoho športových riaditeľov z top svetových tímov, s ktorými som sa stretával počas mojej novinárskej práce. Napríklad Jussi Veikkanen z Groupama - FDJ, mám s ním super vzťahy a hoci do zostavy tímov čo prídu žiadne slovo nemáme, môžeme pekne poprosiť o nejaké zvučné meno. A vidíte, prídu tímové hviezdy Pinot, Stefan Küng i Gaudu, všetko cyklisti schopní robiť výsledky na Tour de France," prezrádza športový riaditeľ pretekov.

Dotiahnutie hviezd je však až finálnou fázou celého procesu, ktorý začína viac ako rok pred pretekmi, keď medzinárodná cyklistická únia UCI schváli kalendár pre ďalšiu sezónu.

Od približne polovice októbra už tímy začínajú zostavovať program a vtedy sa im ozveme. Nie je to však jednoduché dohodnúť, napríklad v tomto našom termíne majú top tímy na výber zo štyroch pretekov. My ako preteky prvej kategórie máme menšie obodovanie aj menšie finančné odmeny než na Pro pretekoch, nehovoriac o World Tour Vuelte či kanadských klasikách."

Okolo Slovenska má však jednu veľmi silnú kartu, ktorou je vynikajúce zabezpečenie pretekov, ktoré mnohí top jazdci prirovnávajú k zabezpečeniu na Tour de France. Ďalej do mixu ešte vstupujú aj sponzori.

Napríklad tím Soudal - Quick-Step sem chodí každý rok vďaka ich slovenskému sponzorovi Janom a prídu sem vždy aj so slušnou zostavou. Veď vyhrali doposiaľ každý ročník, kde štartovali, okrem roku 2021, kedy ich hegemóniu prerušil Peter Sagan. Aj v tomto roku budú s Asgreenom, Merlierom či obhajcom titulu Josefom Černým favoritmi," podotkol Lučanič. 

Bohužiaľ, na pretekoch sa kvôli bolesti v kolene nepredstaví Martin Svrček, nedávny bronzový medailista zo svetového šampionátu U23 v Glasgowe. Na štarte ho nahradil práve Kasper Asgreen, víťaz 18. etapy tohtoročnej Tour de France či monumentu Okolo Flámska z roku 2021.

Prečítajte si tiež:

Ktorý ročník bol najsilnejší? 

Silnú štartovú listinu ďalej dopĺňajú ešte dva špičkové tímy najvyššej kategórie World Tour, a to nie hocijaké. Astana Qazaqstan je 20-ročnou stálicou medzi elitou s nespočetným množstvom úspechov a Jumbo-Visma je aktuálne najlepším tímom sveta, ktorý v tomto roku ovládol Giro d'Italia, Tour de France a momentálne vedie Vueltu.

Čo sa týka Astany, na Tour de France som sa bavil s ich športovým riaditeľom Fofonovom a spýtal som ho, či by k nám neposlali nejaké pekné meno. Vyšli nám v ústrety, príde výborný šprintér Cees Bol a taktiež minuloročný majster sveta U23 Yevgenij Fedorov," prídáva ďalší príklad svojej práce počas roka Lučanič a následne prezrádza, že nebolo ďaleko ani od samotného víťaza Tour de France.

Čo sa týka Jumba, tak oni na menšie preteky vždy chodia najmä s ich mladými talentmi, ktorí tu dostanú priestor zajazdiť si na seba. Povedie ich vlani tretí Koen Bouwman, víťaz etáp i horského dresu na Gire. Vlani však nebolo ďaleko ani od Vingegaarda, len napokon si po víťaznej Tour de France ešte natiahol dovolenku a nevyšlo to."

Pri otázke, ktorý ročník vníma za najkvalitnejší, sa nám naskytá luxusná možnosť viacerých volieb.

Asi roky 2019 a 2023, ktoré sú si podobné. Quick-Step aj Groupama - FDJ prišli so skvelou zostavou a vidíme tu veľa mien z Tour de France. Každý tím World Tour mohol vtedy a môže aj teraz bojovať o etapy či pódium. Dobrý ročník bol aj 2021, keď vyhral Sagan, no vtedy to bolo hlavne o Bore a Quick-Stepe," vyberá si napokon Lučanič a vzápätí dodáva, ktoré tímy chce na Slovensko dotiahnuť nabudúce.

Veľmi by som raz chcel prilákať INEOS Grenadiers. Zaujímavý je aj Bahrain Victorious a určite by bolo dobré, ak by sa vrátilo aj UAE Emirates. Tento tím tu už raz štartoval, no v posledných rokoch vystaval okolo Tadeja Pogačara naozaj elitnú zostavu a v podstate ktokoľvek by teraz od nich prišiel, boli by to hviezdy."

Prečítajte si tiež:

Posun do vyššej kategórie nebude

V posledných rokoch sa stále hlasnejšie šepká o posune pretekov do kategórie Pro, čo by znamenalo ešte ďalšie skvalitnenie štartovej listiny vďaka väčšiemu UCI obodovaniu. Tieto špekulácie však Lučanič momentálne zmieta zo stola, veď peniaze ledva vystačia na momentálnu verziu pretekov v kategórii 2.1.

Máme preteky takých rozmerov, že by si zaslúžili ísť o kategóriu vyššie, no už teraz máme problém to utiahnuť. Celý konvoj pretekov už teraz tvorí 700 ľudí. Slovenské hotely nám nevychádzajú v ústrety, ba niekedy sa snažia na nás zarobiť. To sú státisíce eur čo platíme, vo vyššej kategórii by to bolo ešte viac. Teraz nemáme ambíciu sa šplhať vyššie, skôr sa zdokonalovať v ďalších rokoch," vzdychol si náš respondent a následne dovysvetlil, ako to pri profipretekoch funguje.

V cyklistike to nefunguje tak, že by si tímy platili účasť. Naopak, preteky platia tímom štartovné, ubytovanie i jedlo. Čím lepší tím, tým je to samozrejme drahšie. World Tour tímy sa hýbu v niekoľkých tisíckach, Protímy vyjdú na zopár tisícov a všetko platíme aj kontinentálnym tímom. Preto musíme oslovovať adekvátny počet World Tour tímov. Zväčša máme cieľ štyri až päť, podobne Protímov a zvyšok doplníme kvalitnými kontinentálnymi družstvami," doplnil Lučanič. 

Dôkazom, že posun o kategóriu vyššie je momentálne sci-fi, je aj fakt že po dvoch rokoch úžasnej medzinárodnej reklamy budú tentokrát naše preteky na obrazovkách Eurošportu chýbať. Jednoducho neboli peniaze.

„Do vysielania by sme sa dostali. To funguje tak, že naša agentúra Slovakia Travel odkúpy reklamné spoty a miesto pre nás vo vysielaní je v cene, ale prenos musíme vyrobiť sami. Na to treba motorky, helikoptéru, lietadlá na prenos signálu. Posledné dva roky sme mali dotáciu 300-tisíc eur od štátu, doplácali sme ešte 100-tisíc zo zväzu a za tú sumu sme zaplatili francúzsku spoločnosť, ktorá prenos vyrobila. Tento rok sme tú dotáciu z rôznych dôvodov napokon nemali," krúti hlavou Lučanič a už sa pozerá na budúci rok, kedy by sa mal presúvať aj termín pretekov.

„O budúcom roku sa už budeme baviť s novou vládou, ktorá hádam bude mať záujem propagovať Slovensko vo svete. Určite sa budeme presúvať aj na iný termín, v tomto je kalendár príliš prehustený, a to sa ešte posúvali majstrovstvá sveta i Európy. Zatiaľ máme niekoľko návrhov na termíny, uvidíme."

Prečítajte si tiež:

Prečo Sagan neštartuje aspoň v reprezentácii?

Peter Sagan v januári oznámil, že toto bude jeho posledná sezóna na ceste a od budúceho roka sa bude venovať horským bicyklom. Počas celého ročníka sa šuškalo, že by sa mohol prísť s domácimi fanúšikmi rozlúčiť aj na Okolo Slovenska, no napokon to tak nebude.

Dlho bol v hre príchod jeho tímu TotalEnergies, no s postupom času bolo jasné, že tento menší francúzsky celok nebude mať kapacitu popri účasti na Vuelte a francúzskych jednorázovkách utiahnuť trojitý program.

TotalEnergies sa sústredí najmä na najväčšie preteky, kde dostávajú divokú kartu aj vďaka Saganovi, a potom na domáce francúzske preteky. A hoci sa Peter a jeho manažéri snažili, aby tím prišiel, tak napokon to nevyšlo. Vedel som to už od Tour, kde som sa rozprával s manažérom celého tímu Bernaudeauom, ktorý ma síce nezamietol rovno, ale len ma s úsmevom počúval a hneď som tušil, že toto neklapne," hovorí Lučanič.

Keď sa hviezdny pretekár nemôže dostaviť vo farbách svojho tímu na svoje domáce preteky, často sa to rieši jeho nomináciou do reprezentačného výberu. V to dúfali mnohí slovenskí fanúšikovia, no v skutočnosti bolo pri účasti Dukly Banskej Bystrice aj RRK Pierre Baguette Benzinol vôbec vytvorenie kompetitívneho reprezentačného výberu skôr utópiou.

To by bolo zložité. Popravde, keďže už štartujú najlepší Slováci v pozvaných tímoch, do reprezentácie by sme ani nemali koho obsadiť. To by od nás ani nebolo voči Petrovi fér, aby sme ho sem dotiahli a potom zaradili do takého tímu," uzavrel hlavný športový riaditeľ Okolo Slovenska.

Pozrite si reportáž o Saganovom oznámení konca jeho cestnej kariéry.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.