Malo to byť medzi Čechmi a Poliakmi. Ich skupinu však ovládol čierny kôň kvalifikácie

Jasir Asani
Jasir Asani Zdroj: Profimedia.sk

Kvalifikácia na majstrovstvá Európy ponúka pre krajiny starého kontinentu viac miesteniek na záverečný turnaj, ako kvalifikácia pred majstrovstvami sveta. Vďaka tomu cítia svoju šancu na postup z nižších miest i menšie národy, no v skupine E sa outsider z Albánska vyšplhal rovno na prvú priečku a zaskočil favorizované Poľsko i Česko.

V šiestom kole kvalifikačných bojov o postup na EURO 2024 do Nemecka sa v skupine E zrodil prekvapivý výsledok. Albánsko doma zaskočilo účastníka nedávneho mundialu v Katare z Poľska a vyhralo 2:0.

Vďaka tomu sa Albánci s desiatimi bodmi prepracovali na prvé miesto mimoriadne vyrovnanej tabuľky, hoci majú o zápas viac ako druhí Česi s ôsmymi bodmi.

Albánsko začalo svoje boje prehrou v Poľsku ale odvtedy je neporazené. Ťahajú ho najmä ofenzívne pušky Nedim Bajrami a Jasir Asani. V tomto momente je tento balkánsky národ čiernym koňom celej kvalifikácie a nečakane si môže robiť zálusk na priamy postup z prvého miesta.

Prečítajte si tiež:

Poliaci v problémoch

Poľský národný tím v ostatnom období nechýbal na žiadnom záverečnom turnaji, ale momentálne sa naši severní susedia nachádzajú na nelichotivej štvrtej priečke tabuľky, dokonca aj za tretím Moldavskom, a majú negatívne skóre.

Poľsko počas minulej zimy odohralo výborný svetový šampionát, na ktorom postúpilo do osemfinále. Problémy tímu sa ale začali po príchode špičkového trénera Fernanda Santosa, ktorý dlhé roky viedol portugalskú reprezentáciu.

Teraz skúsený kormidelník čelí v novom pôsobisku narastajúcemu tlaku. Sám však nepanikári, ako uviedol pre sport.pl.

„Napriek tejto porážke sa nechystám rezignovať. Ibaže by si vyžiadala sama federácia. Toto je však dlhodobý projekt a netreba očakávať zázraky hneď od začiatku."

Prečítajte si tiež:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.