Zapísal sa do histórie a predstihol Gáboríka. Veľký talent si len ako 15-ročný odkrútil ligovú premiéru

Zapísal sa do histórie a predstihol Gáboríka. Veľký talent si len ako 15-ročný odkrútil ligovú premiéru
Michal Plančár si odkrútil debut v extralige ako 15-ročný. Zdroj: HC05.sk

Banská Bystrica sa už v úvode nového ročníka Tipos extraligy postarala o historický zápis. V dueli tretieho kola proti Humennému v drese „baranov“ nastúpil na krídle štvrtej formácie 15-ročný Michal Plančár, ktorý sa zaradil medzi najmladších hráčov, ktorí si pripísali štart v najvyššej súťaži.

V piatkovom treťom kole Tipos extraligy sa do histórie najvyššej slovenskej hokejovej súťaže zapísal útočník Banskej Bystrice Michal Plančár. V zápase proti HC 19 Humenné si odkrútil seniorskú premiéru vo veku 15 rokov, sedem mesiacov a 19 dní.

Šikovný forvard sa zaradil na štvrté miesto v historickej tabuľke najmladších debutantov extraligy. Pred ním sú v tejto štatistike len Andrej Podkonický, Dalibor Dvorský a Šimon Nemec. O tom, že nastúpi na zápas, sa dozvedel na piatkovom rozkorčuľovaní.

„Svoj debut som si naozaj užil, najmä keď som si uvedomil, že sa mi splnil detský sen,“ povedal Plančár k svojmu debutu v drese „baranov“.

Bezprostredne pred zápasom pociťoval miernu nervozitu. „Určite tam bol aj stres, ale nevedel som, čo mám očakávať, keďže som nič podobné nikdy predtým nezažil,“ uviedol slovenský talent pre TVNOVINY.sk.

Prečítajte si tiež:

Debut ho prekvapil

Práve v dueli proti nováčikovi sa hokejisti Banskej Bystrice dočkali prvého víťazstva v sezóne, keď uspeli 6:4. „Som rád, že zápas pre nás dopadol úspešne. Uvedomujem si, že v mojej hre sa vyskytli aj chyby, ale aj tak si myslím, že to nebolo zlé,“ vrátil sa Plančár k svojej seniorskej premiére.

Debut v extralige prišiel dosť nečakane a samotný hráč nemal o blížiacom sa štarte v A-tíme tušenie.

„Nad debutom v extralige som nerozmýšľal. Sústredil som sa na dobrý štart v juniorke a táto pozvánka ma naozaj prekvapila,“ priznal.

Pred veľkým štartom mu pomáhali tréneri aj skúsení spoluhráči, ktorí mu poradili, ako zvládnuť rôzne situácie.

„Dostal som veľa rád pred zápasom aj počas neho. Netýkali sa len diania na ľade, ale aj zvládania stresu a podobných predzápasových situácií, o ktorých tušili, že sa mi prihodia,“ nechal sa počuť Plančár.

Predbehol Gáboríka

V rebríčku najmladších debutantov v extralige predstihol aj také mená ako Marián Gáborík či Andrej Meszároš. Aj táto skutočnosť útočníka Banskej Bystrice posúva dopredu.

„Je úžasné byť na listine medzi hráčmi, ktorých pozná celý hokejový svet. Znamená to pre mňa, že ak budem na sebe neustále tvrdo pracovať, môžu sa mi podariť veľké veci. K tomu, aby sa tak stalo, ma však čaká ešte veľmi veľa práce,“ zakončil Michal Plančár.

​V drese Banskej Bystrice sa v seniorskom tíme predstavila aj desiatka posledného draftu NHL Dalibor Dvorský. Pozrite si reportáž.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti