Osemgólová potupa, sklamaním výsledky i výkony. Tréner Pardavý skončil na lavičke Slovana

Osemgólová potupa, sklamaním výsledky i výkony. Tréner Pardavý skončil na lavičke Slovana
V hokejovom Slovane je dusno. Zdroj: TASR

Vedenie hokejového klubu Slovan Bratislava vydalo stanovisko k nepriaznivým výsledkom mužstva v prebiehajúcej sezóne Tipos extraligy. Tím prehral tri zo štyroch duelov a v tabuľke mu patrí 10. miesto.

Slovan začal osemgólovou prehrou s Michalovcami. V nasledujúcom kole si, naopak, osemgólovou kanonádou poradil s nováčikom súťaže z Humenného. Lenže to je zatiaľ jediný tohto sezónny triumf. „Belasí“ v ďalších dvoch súbojoch vyšli naprázdno proti Zvolenu (2:5) a naposledy v Spišskej Novej Vsi (1:5). Inkasovali už 21 gólov.

Vedenie odvolalo z funkcie hlavného trénera Jána Pardavého. Utorňajší tréning povedú doterajší asistenti Richard Kapuš a Rudolf Jendek, meno nového hlavného trénera by malo byť známe do konca tohto týždňa.

Pardavý prevzal Slovan spoločne s Andrejom Podkonickým pred štartom sezóny 2022/2023. Podkonický predtým priviedol klub k majstrovskému titulu, pred touto sezónou prijal ponuku z ruskej KHL.

Obaja tréneri boli na MS v hokeji 2022 vo Fínsku i 2023 v Rige asistentami trénera slovenskej reprezentácie Craiga Ramsayho. Pardavý pôsobil od sezóny 2019/2020 ako hlavný tréner Dukly Trenčín, pri kormidle vydržal takmer tri sezóny. Pre neuspokojivé výsledky skončil v Dukle po vzájomnej dohode v decembri 2021.

Vedenie Slovana a rovnako aj jeho priaznivci nie sú spokojní so vstupom mužstva do novej sezóny. Sklamaním sú nielen doterajšie výsledky, ale aj hra a výkony, ktorými sa tím prezentoval v jednotlivých zápasoch.

"Akcionárom klubu je jasné, že takýmto smerom sa celkový herný prejav mužstva nemôže ďalej uberať a zaoberajú sa viacerými návrhmi riešení, ako v čo možno najkratšom čase zastaviť aktuálnu športovú krízu mužstva a vrátiť ho na víťaznú vlnu. Tieto riešenia si vyžadujú istý čas a sú súčasťou nadväzujúcich procesov, avšak klub pracuje na tom, aby športová verejnosť s nimi bola konkrétnejšie oboznámená v priebehu niekoľkých dní, pravdepodobne ešte do najbližšieho extraligového zápasu Slovana na ľade Nitry," uviedol klub vo vyhlásení.

Viac o poslednom kole TIPOS Extraligy aj v našej reportáži:

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti