Rozšíri sa počet tímov v seriáli F1? O návrat usiluje slávne meno

Rozšíri sa počet tímov v seriáli F1? O návrat usiluje slávne meno
Pribudne populárne meno? Zdroj: Profimedia.sk

Medzinárodná automobilová federácia (FIA) v pondelok oznámila, že Michael Andretti spĺňa všetky požadované kritériá k rozšíreniu o 11. tím v seriáli F1. Toto rozhodnutie ešte Andretti Global a partnerskému Cadillacu nič nezaručuje. Svoju komerčnú hodnotu musia dokázať držiteľovi práv F1 (Liberty Media) a existujúcim tímom, ktoré sa ostro ohradzujú voči rozšíreniu štartového roštu.

Pondelkové vyhlásenie však bolo prvým dôležitým krokom v Andrettiho trojročnej snahe vrátiť jedno z najslávnejších mien F1 na vrchol motoristického športu. Mario Andretti vyhral v roku 1978 šampionát, jeho syn Michael absolvoval 13 pretekov v roku 1993.

Prečítajte si tiež:

"FIA je povinná schváliť žiadosti, ktoré sú v súlade s požiadavkami na vyjadrenie záujmu o kandidatúru. Tento postup sme dodržali pri rozhodovaní, že žiadosť Andretti Formula Racing LLC postúpi do ďalšej fázy procesu ich podávania. Spoločnosť Andretti bola jediným subjektom, ktorý vo všetkých podstatných ohľadoch splnil stanovené kritériá," povedal prezident FIA Mohammed Ben Sulayem.

Existujúce tímy tvrdia, že expanzia im uberá z ich finančného podielu. Argumentovali, že ak Andretti veľmi chce tím, mal by si ho kúpiť. V roku 2016 to urobil Gene Haas, ktorý založil jediný tím vlastnený Američanmi. Andretti uviedol, že jeho tím bude skutočne americkým, s podporou amerického sponzora a Američanom v monoposte.

V tohtoročnom kalendári F1 sú tri preteky v USA (Miami, Austin a premiérovo Las Vegas).

Ešte ste nezahlasovali v ankete Gól mesiaca september v Niké lige? Pozrite si päticu nominovaných na našej stránke a vyhrajte ceny v hodnote až 100 eur.

HLASUJ A VYHRAJ

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Formula 1

Súvisiace témy

Dôležité udalosti