Šport

Nesmrteľní "Hochšíci" veria v Tokio 2020

Hochschornerovci sú už doma
Zdroj: SITA

Najskôr sa však musia dostať do Ria.

Trojnásobní olympijskí víťazi v C2 vodných slalomárov Pavol a Peter Hochschornerovci sa po bronze z Londýna 2012 túžia o dva roky pod piatimi kruhmi v Riu de Janeiro vrátiť na najvyšší stupienok. Uvedomujú si však, že už cesta do Brazílie nemusí byť jednoduchá.

"Domáca kvalifikácia bude veľmi intenzívna, pretože u nás máme veľa talentovaných pretekárov. Ak si vybojujeme miestenku, bolo by skvelé znova získať zlato. V našej disciplíne je množstvo mladých vyzývateľov a bolo by zaujímavé čeliť im. Pokúsime sa zúročiť naše skúsenosti," povedal Pavol Hochschorner pre web OH 2016. 

Zdroj: SITA

Tridsaťštyriroční "Hochšíci" majú o predmetnej juhoamerickej krajine dostatok poznatkov. "V Brazílii sme už boli tri razy a vždy sme sa tam cítili veľmi dobre. Naozaj sa nám tá krajina páči. Dokonca sme si osvojili miestnu zvyklosť pozývať kamarátov na grilovačky. Doma to robíme často," skonštatoval Peter Hochschorner.

Dvojičky nevylúčili, že v dianí zostanú až do olympijských hier 2020 v japonskom Tokiu: "Uvidíme, čo na to povedia naše telá, ale podaktorí postarší pretekári zostávajú aktívni, takže človek nikdy nevie," skonštatoval Peter.

BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.