Nemecký tréner kritizuje FIFA: Majstrovstvá sveta v šiestich krajinách? Raz budeme hrať na Evereste

Nemecký tréner kritizuje FIFA: Majstrovstvá sveta v šiestich krajinách? Raz budeme hrať na Evereste
Marco Rose. Zdroj: Profimedia.sk

FIFA v stredu prekvapila vyhlásením, že majstrovstvá sveta 2030 sa odohrajú v šiestich krajinách na troch kontinentoch. Usporiadateľom mundialu budú Maroko, Španielsko a Portugalsko, no úvodné tri zápasy budú hostiť Uruguaj, Argentína a Paraguaj na počesť stého výročia prvého šampionátu, ktorý sa v roku 1930 konal práve v Uruguaji.

Otázkou, či futbalová federácia spravila krok vpred alebo vzad, bol konfrontovaný aj tréner Lipska Marco Rose.

Prečítajte si tiež:

„Je to škoda, dokonca hlúposť,“ povedal, ako píše nemecký Kicker, na tlačovej konferencii po domácej prehre v Lige majstrov s Manchestrom City (1:3).

Niektoré tímy tak budú musieť cestovať tisíce kilometrov. „Stále niečo vymýšľame. Raz, keď ktosi postaví ihrisko na Mount Evereste, bude sa hrať aj tam,“ dodal Rose.

Už na svetovom šampionáte v roku 2026 sa namiesto 32 tímov predstaví 48. Z toho dôvodu je len sotva možné, aby turnaj usporiadala jedna krajina. FIFA však očakáva, že novinky prinesú ešte viac celosvetovej pozornosti a marketingových príležitostí.

Prečítajte si tiež:

"Myslím si, že doteraz bolo vždy dobré, keď sa jedna krajina, možno dve, tešili na majstrovstvá sveta a urobili si z toho sviatok. Vzdialenosti boli krátke, hráči nemuseli veľa cestovať, no s tým sa asi môžeme rozlúčiť.“

FIFA už neraz ovplyvňovala politiku. Pozrite si archívnu reportáž:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.