Aké sú naše šance na majstrovstvách sveta? Pri troche šťastia...

Chára na MS 2012
Zdroj: TASR

V kľúčovom zápase nám však hrozia naši "kati".

Po nevydarenej olympiáde a viacerých "prepadákoch" na majstrovstvách sveta (od roku 2008 do 2011 sme boli dvakrát desiati, raz na 12. mieste a raz na 13. mieste - bojovali sme o záchranu) by zrejme mal byť fanúšik slovenského hokejového mužstva v očakávaniach pred bieloruským šampionátom opatrný, ale pri pohľade na súpisky tímov azda predsa len existujú dôvody na mierny optimizmus.

Na úvod Česko

V úvode majstrovstiev čaká Slovensko tradičný rival z Česka, ktorý na čele s Jaromírom Jágrom, Jiřím Hudlerom či mladíkom Tomášom Hertlom (všetci NHL) zrejme naplní úlohu favorita a vyhrá.

Aj v druhom súboji s Kanadou, ktorá síce nepríde s najväčšími hviezdami (najznámejšími menami sú asi Kevin Bieksa a Alex Burrows z Vancouveru či Troy Brouwer a Jason Chimera z Washingtonu) a neskoršom dueli so Švédskom (majú výber postavený síce najmä na vlastnej lige, ale o to zvyknú byť Švédi nepríjemnejší) môžeme len prekvapiť.

S Dánmi, Francúzmi, Talianmi a Nórmi by to však snáď mohlo vyjsť a v najhoršom by sme postupovali z posledného štvrtého miesta.

Fíni, Rusi či Švajčiari

V takom prípade by nás čakal v kľúčovom zápase o postup do boja o medaily víťaz druhej skupiny, čo by podľa papierových predpokladov mali byť Rusi (olympijskú mizériu bude chcieť napraviť napríklad Alexander Ovečkin) alebo naši tradiční "kati" - Fíni (Olli Jokinen, Leo Komarov či Petri Kontiola).

Odpisovať nemožno ani USA, hoci ich olympijský tím bola úplne "iná káva" a vlani strieborné Švajčiarsko.

Domáce Bielorusko to bude mať pred vlastnými divákmi ťažké (usporiadatelia sa o tom presvedčili už veľakrát) a Nemecko, Lotyšsko i Kazachstan sa najlepším sotva vyrovnajú.

V semifinále od nás druhý, alebo z druhej skupiny tretí

Ak by sme skončili v základnej A skupine štvrtý a poradili by sme si v štvrťfinále s prvým zo skupiny B, čakal by na nás druhý z našej skupiny (Kanada? Švédsko?), alebo tretí zo skupiny B (Fínsko? Švajčiarsko?).

V prípade, že skončíme v základnej skupine horšie než na štvrtom mieste, šampionát sa pre Slovensko skončí.

Poslední dvaja v základných skupinách automaticky vypadávajú do nižšej kategórie.

Zdroj: TASR

BRATISLAVA/ TVNOVINY.sk, mg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.