Vyjadrenia z Luxemburska: Sami sme si to skomplikovali, penalta to byť nemohla (+ FOTOGALÉRIA)

Francesco Calzona
Francesco Calzona Zdroj: TASR

Slovensko sa napriek rozpačitému výkonu dopracovalo v Luxembursku k trom bodom a stojí na prahu účasti na európskom šampionáte 2024. Naši futbalisti po bezzubej prvej polovici zabrali v druhom polčase a o víťazstve 1:0 rozhodol Dávid Ďuriš. Prečítajte si vyjadrenia slovenských futbalistov a trénera Calzonu z Luxemburgu krátko po finálnom hvizde (zdroj TASR/RTVS).

Denis Vavro, obranca SR: "Sami sme si to skomplikovali, v prvom polčase sme robili veľa chýb. V druhom dejstve sme ich pustili iba k jednej strele. Vezieme si tri dôležité body. Verím, že proti Islandu pred domácimi fanúšikmi spečatíme postup. Pokiaľ ide o spornú situáciu v našej 16-ke, bol som si istý, že penalta nemôže byť, lebo som sa dotkol najprv lopty."

Milan Škriniar, kapitán SR: "Nebol to výkon, aký sme si predstavovali. Hra nám nešla a museli sme dať do zápasu viac srdiečka. V prvom polčase sme pokazili veľa lôpt v strede, v druhom sme to zlepšili. Sme radi za tri body, ktoré nás priblížili k postupu. Takéto zápasy treba zvládať aj keď nám to nejde."

Martin Dúbravka, brankár SR: "Bol to náročný súper. Nezachytili sme úvod stretnutia, čo sa nám stáva často. Dôležité je, že sme ukázali srdiečko. Vyhrať na pôde súpera je vždy cenné. Ukázala sa tímovosť a sila mužstva. Potvrdilo sa, že keď budeme bojovať do posledných minút, body sa dostavia."

Dávid Ďuriš, strelec víťazného gólu SR: "Stále si uenvedomujem, že za pomoci chalanov som rozhodol zápas. Po centri Hanciho som to trafil ideálne. Tréner mi povedal, aby som využíval nábehy za ich obranu, čo sa mi podarilo."

Francesco Calzona, tréner SR: "Bol to veľmi ťažký zápas z našej strany. V prvom polčase sme robili všetko to, čo sme nemali. Nejaké veci sme zmenili, v druhom polčase to bolo z našej strany lepšie. Teraz je čas, aby sme sa tešili, od štvrtka začneme myslieť na Island. Ešte nie sme pripravení na to, aby sme dva zápasy odohrali na takej vysokej úrovni. Fakt, že dokážeme vyhrať aj takýto zápas, znamená, že mužstvo rastie a je silnejšie."

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.