Polícia postrelila páchateľa z Bruselu, skonal v nemocnici. O osude zápasu UEFA neinformovala

Polícia postrelila páchateľa z Bruselu, skonal v nemocnici. O osude zápasu UEFA neinformovala
Dobehla ho spravodlivosť? Zdroj: Profimedia.sk

Európska futbalová únia (UEFA) zatiaľ neinformovala, aký bude osud zápasu kvalifikácie ME 2024 Belgicko - Švédsko. Pondelňajší duel nedohrali po teroristickom útoku v Bruseli, pri ktorom zahynuli dvaja fanúšikovia Švédska. Stretnutie ukončili predčasne po prvom polčase za stavu 1:1. Polícia postrelila v utorok páchateľa, ktorý podľahol zraneniam v nemocnici.

Belgičania mali už pred duelom istý postup, z F-skupiny idú s nimi ďalej ešte Rakúšania. "Po teroristickom útoku v Bruseli a konzultácii s oboma tímami i miestnou políciou sa rozhodlo, že kvalifikačný zápas na ME 2024 medzi Belgickom a Švédskom sa preruší. Ďalšie informácie prídu v dohľadnom čase," zverejnila v utorok UEFA na svojej oficiálnej stránke.

"Budeme informovať, keď nám belgické úrady poskytnú ďalšie informácie. Naše myšlienky sú s príbuznými zosnulých a všetkým fanúšikmi v Bruseli. Vieme, že ste boli vystrašení a mali ste obavy. Napriek tomu ste zostali pokojní a nasledovali inštrukcie. Dávajte na seba pozor," uviedol Švédsky futbalový zväz (SvFF) na sociálnej sieti X.

Prečítajte si tiež:

Krátke stanovisko zaujala aj Belgická futbalová federácia (RBFA): "V dôsledku večerného incidentu v Bruseli bol zápas prerušený. Naše myšlienky sú so všetkými, ktorých tento incident ovplyvnil."

Fanúšikovia mali odporúčanie neukazovať sa po zápase vo švédskych farbách na verejnosti. Okrem toho dostali ponuku ochranky na ceste na letisko.

"V akom svete to žijeme? Musel som sa porozprávať s hráčmi, ale keď som sa to dozvedel, takmer som začal plakať," citovala švédskeho trénera Janneho Anderssona agentúra DPA. Švédska výprava v utorok odcestovala z belgickej metropoly.

K policajnému zákroku došlo v bruselskej štvrti Schaerbeek, kde páchateľ býval. Polícia sa pokúsila streľbou "neutralizovať" podozrivého muža, bol zasiahnutý do hrudníka a zraneniam podľahol v nemocnici. Okolo oblasti zásahu zriadila polícia široký bezpečnostný perimeter.

Viac v našej reportáži:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.