Liaheň detských talentov má problémy: Klub si vraj necháva zájazdy preplácať hneď trikrát

Stolný tenis v Topoľčanoch.
Stolný tenis v Topoľčanoch. Zdroj: TV Markíza

Peniaze dostáva od mesta, stolnotenisového zväzu a potom ich pýta ešte aj od rodičov.

Pingpongový klub s najdlhšou históriou preveruje polícia. Liaheň detských talentov má problémy s podozrivým financovaním. Máme k dispozícii doklady, ktoré nasvedčujú, že zájazd do Prahy si klub nechal preplatiť hneď trikrát.

Stolný tenis v Topoľčanoch má dlhú a úspešnú históriu.

Vyrástla tu aj súčasná majsterka Slovenska a naša reprezentantka Barbora Balážová. Jej otec sa o legendárny klub zaujíma inak, ako by ste čakali. Detailne sa pozrel na jeho financovanie.

Nezrovnalosti našiel aj pri vlaňajšom výjazde klubu do Prahy. Dvanásťčlenná skupina hráčov a trénerov dostala podľa dokumentov na podujatie spolu 3 250 eur. Podľa pána Baláža ide o viacnásobné financovanie. Klub si vraj tie isté faktúry za ubytovanie a štarotovné nechal preplatiť v meste a následne aj od stolnotenisového zväzu. A zistili sme, že to nebolo len raz, ale pravidelne takto postupovali pri organizovaní ciest na turnaje.

To ale ešte nie je všetko. Podľa niekoľkých rodičov, ktorých sme oslovili, si klub výjazd nechal zaplatiť aj od nich. Jeden z rodičov nám povedal, že za syna zaplatil trénerom v hotovosti, asi 102 eur.

„Dnes je doslova trendom na Slovensku, že rodičia sa snažia ovplyvňovať takmer všetko. Niektorí si neúspechy svojich detí liečia rôznymi intrigami, udaniami a podobne," reaguje na obvinenie klub.

Ak si myslíte, že rodičia nebudú jediní, ktorí nesúhlasia s trojakým financovaním výletu, tak budete prekvapení. Mesto a ani zväz na preplatení tých istých faktúr prekvapivo nič zlé nevidí.

„Dotácie z Mesta Topoľčany sme povinní zúčtovávať kvartálne, podľa vopred predpísaných pravidiel a doposiaľ sme mali všetko v poriadku. To isté platí aj pri dotáciách zo zväzu," tvrdí stolnotenisový klub.

Pavol Baláž sa však nevzdáva. Vo financovaní klubu vraj nachádza nové a nové nezrovnalosti. Svoje podozrenia odovzdal polícii, ale aj hlavnej kontrolórke športu. No a zdá sa, že klub je teraz pod drobnohľadom kontrolórov a polície a až do ukončenia kontroly sa vyjadrovať k tejto veci nebudú.

Podobných klubov sú na Slovensku tisíce. No práve v tomto prípade sa ukázalo, že niekedy aj tí, čo ho financujú, by najradšej ani nevedeli, kde skutočne končia ich peniaze.

Téme sa venoval Marek Gudiak:


TOPOĽČANY/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Topoľčany

Dôležité udalosti