Šport

Je mentálne slabý, zle sa rozhoduje. Na Škrtela sa po fiasku s Crystal Palace valí kritika

Britain_Soccer_Premier_League077692148800.jpg
Futbalista Liverpoolu Joe Allen (uprostred) sa teší so spoluhráčmi po strelení úvodného gólu v zápase anglickej Premier League Crystal Palace - Liverpool. Zdroj: TASR

Liverpool v pondelok nepríjemne prekvapil.

Jamie Carragher vyslovil vážne pochybnosti o psychickej odolnosti dvojice stopérov futbalového FC Liverpool Martin Škrtel, Mamadou Sakho. Kritika sa na hlavy jeho nasledovníkov v dresoch The Reds zosypala po nezvládnutom závere pondelkového zápasu na ihrisku Crystal Palace.

Zverenci Brendana Rodgersa viedli štvrť hodinu pred koncom 3:0, ale od 79. do 88. minúty dostali tri góly a pravdepodobne definitívne stratili šancu získať po 24 rokoch anglický titul.

Bývalý obranca LFC aj anglickej reprezentácie a niekdajší Škrtelov spoluhráč viní z desiatich minút skazy práve slovensko-francúzske duo.

Zdroj: TASR

"Keď sa na nich pozriem, vidím mentálnu slabosť. Úlohou stopérov na ihriskách súperov je odkopávať loptu a keď sa tím stiahne do obrany, musia vytláčať hru. Sakho a Škrtel odohrali spolu 17 zápasov a iba raz udržali čisté konto. S jedinou výnimkou vždy dostali gól," pripomenul Carragher pre Sky Sports News.

Divoký záver v Selhurst Parku spôsobil, že Liverpool bral namiesto troch bodov len jeden a prenechal majstrovské tromfy v rukách hlavnému rivalovi Manchestru City. Slovenský obranca v službách Liverpoolu Martin Škrtel odohral celý zápas a v 63. min videl žltú kartu.

Kritický aj Eurosport

Vinníkov kolapsu v závere stretnutia hľadal aj

britský Eurosport. Za tretí najhorší výkon na ihrisku označil Martina Škrtela, ktorého ohodnotil 11 zápornými bodmi (podobne ako druhého najhoršieho Glena Johnsona). Horší bol už iba Jon Flanagan s -16 bodmi.

Slovenskému stopérovi vyčítajú zlé rozhodovanie v kľúčových momentoch. Najväčšiu mieru viny nesie najmä pri vyrovnávajúcom góle Crystal Palace. Nevyhral rozhodujúci súboj s Glennom Murrayom, ktorý poslal loptu na úplne voľného Gayla. Veľkou otázkou teda zostáva, či môže byť Martin Škrtel kľúčnou kosťou liverpoolskej obrany.

LONDÝN/ STIA,ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.