Polícia už vie, kto hviezde Liverpoolu uniesol otca. Vyjednávanie prebrala do rúk vládna delegácia

Polícia už vie, kto hviezde Liverpoolu uniesol otca. Vyjednávanie prebrala do rúk vládna delegácia
Spoluhráči veria, že situácia bude čoskoro vyriešená a Kolumbijčan späť v hernom optime. Zdroj: Profimedia.sk

Kolumbijská vláda vo štvrtok uviedla, že otca futbalistu Liverpoolu a kolumbijského reprezentanta Luisa Diaza, uniesla partizánska skupina Národná oslobodzovacia armáda (ELN). Vládna delegácia s ňou v súčasnosti rokuje.

"Žiadame, aby ELN okamžite prepustila pána Luisa Manuela Diaza. Táto skupina je plne zodpovedná za zabezpečenie jeho života," citovala agentúra AFP Otta Patiňa, ktorý vedie mierovú delegáciu.

Oboch rodičov Diaza uniesli ozbrojení muži na motorkách v sobotu na čerpacej stanici v malom meste Barrancas. Futbalistovu matku zachránila v priebehu niekoľkých hodín polícia, ktorá postavila zátarasy okolo mesta so 40.000 obyvateľmi, ktoré sa nachádza neďaleko hraníc Kolumbie s Venezuelou.

Prečítajte si tiež:

Diazov otec je však nezvestný a špeciálne jednotky ho hľadali aj v pohorí, ktoré sa rozprestiera v oboch krajinách. Polícia ponúkla odmenu 48.000 dolárov za informácie vedúce k unesenému.

Diaz je jeden z najtalentovanejších hráčov v Kolumbii, do Liverpoolu prestúpil vlani. Tento 26-ročný útočník v nedeľu chýbal na zápase svojho tímu proti Nottinghamu.

Pozrite si nášho Frajera na záver:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.