Najlepší Slovák zmení tím, odchádza do zahraničia. Dukla po rokoch stráca spoľahlivého lídra

Lukáš Kubiš získava dres pre najlepšieho Slováka na Okolo Slovenska 2023
Lukáš Kubiš získava dres pre najlepšieho Slováka na Okolo Slovenska 2023 Zdroj: TASR

Lukáš Kubiš, podľa svetového rebríčka momentálne najlepší slovenský cyklista, pred novou sezónou zmení pôsobisko. Víťaz dresu pre najrýchlejšieho Slováka z Okolo Slovenska odchádza do zahraničia a jeho novým zamestnávateľom bude dlhodobo jeden z najlepších kontinentálnych tímov v Európe, český Elkov-Kasper.

Najsilnejší slovenský tím Dukla Banská Bystrica tak stratí svojho spoľahlivého lídra, ktorý v troch posledných rokoch výsledkovo ťahal celé zoskupenie a získal drvivú väčšinu tímových UCI bodov.

„Celému VŠC Dukla patrí jedno veľké ďakujem. Počas môjho päťročného pôsobenia mi pripravili profesionálne podmienky, čo sa týka všetkého. Zrejme ich neteší že odchádzam, ale na druhej strane je Elkov Kasper nová výzva, na ktorú sa veľmi teším," vyjadril sa Kubiš pre TVNOVINY.sk.

Kubiš má za sebou dosiaľ najlepšiu sezónu v kariére, keď sa skvele ukázal najmä na Okolo Slovenska, kde stíhal aj etablovaným profíkom. Vo svetovom rebríčku dokonca predstihol o tri body Petra Sagana a sezónu 2023 končí ako najlepší Slovák.

Prečítajte si tiež:

„Elkov ma kontaktoval po pretekoch Okolo Slovenska, takže predpokladám, že ich zaujalo práve moje účinkovanie na týchto pretekoch. Podpísal som zatiaľ zmluvu na jeden rok. Keďže sa stretávame na pretekoch, tak ma poznajú a vedia aj aký som pretekár," prezrádza tretí muž majstrovstiev Slovenska a na záver špecifikuje ciele na ďalší rok.

„Bude to najmä o hromadných dojazdoch a o zvlnených klasikách. Budem mať viac jednotkových pretekov, ako to bolo doteraz, takže dôležité bude sa dobre na ne pripraviť a hlavne nominovať sa tam, keďže v Elkove je silná konkurencia. Samozrejme je to aj olympijská sezóna, takže vrcholom bude Paríž."

Prečítajte si tiež:

Podľa našich zdrojov sa pokúšal o zlákanie rodáka z Detvianskej Huty aj ambiciózny slovenský tím Pierre Baguette, no Kubiš napokon dostal lukratívnejšiu ponuku z Elkovu.

V tíme Pierre Baguette pôsobí po ukončení profesionálnej kariéry aj Juraj Sagan na pozícii športového riaditeľa. Pozrite si ako sa mu darí v reportáži nižšie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.