Bývalého víťaza Tour de France zadržala polícia. Mal napadnúť prostitútku

Na snímke niekdajší nemecký cyklista Jan Ullrich poskytuje rozhovor médiám na súde vo švajčiarskom Weinfeldene.
Zdroj: TASR/Ennio Leanza/Keystone via AP

Pred týždňom ho zadržali pre incident na pozemku nemeckého herca.

Bývalého nemeckého cyklistu Jana Ullricha zatkli pre napadnutie prostitútky v hoteli vo Frankfurte. Víťaz Tour de France 1997 bol podľa polície pod vplyvom alkoholu a drog.

"Pán Ullrich mal mať s prostitútkou konflikt a napadol ju. Napadnutá žena kontaktovala hotelový personál, ktorý následne privolal políciu," citovala agentúra AP policajnú hovorkyňu Carinu Lerchovú.

Štyridsaťštyriročný niekdajší slávny cyklista, ktorý sa neskôr priznal k dopingu, zostal vo väzbe, prostitútku museli ošetriť lekári.

Ullrich mal konflikt so slávnym hercom

O tom, že Ullrich prežíva ťažké obdobie svedčí aj minulotýždňový konflikt na Malorke. Španielske úrady zadržali bývalého cyklistu po incidente na pozemku nemeckého herca a režiséra Tila Schweigera. 

Nemecký denník Bild uviedol, že Ullrich sa pokúsil preliezť plot a vniknúť bez pozvania na Schweigerov pozemok. Ullrichov právnik Wolfgang Hoppe v sobotu pre DPA potvrdil, že k uvedenému incidentu skutočne došlo, avšak bližšie informácie o ňom poskytnúť odmietol.

Podľa Bildu na Schweigerovom pozemku došlo k fyzickej potýčke, po ktorej polícia odviedla Ullricha v putách. Či medzi oboma mužmi skutočne došlo k fyzickému kontaktu Ullrichov právnik potvrdiť nevedel, a nevedel povedať ani to, či bol bývalý cyklista v sobotu ešte stále v policajnej cele, alebo v nemocnici, pretože sa s ním nemohol spojiť.

"Môžem potvrdiť, že sme s mojím susedom Janom skutočne mali incident. Takto som si dovolenku nepredstavoval," povedal pre Bild Schweiger.

Jan Ullrich (44) sa stal celkovým víťazom TdF v roku 1997, avšak v roku 2006 sa jeho meno začalo spájať s dopingovým škandálom okolo španielskeho lekára Eufemiana Fuentesa, čo urýchlilo ukončenie jeho športovej kariéry.

Til Schweiger (54) účinkoval v mnohých nemeckých aj hollywoodskych filmoch, avšak celosvetovo známym sa stal najmä stvárnením postavy zabíjača nacistov Huga Stiglitza vo filme režiséra Quentina Tarantina Nehanební bastardi (Inglorious Basterds) z roku 2009.

BERLÍN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Cyklistika

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.