Peter Sagan vysvetlil, prečo odstúpil z pretekov na ME

Peter Sagan.
Peter Sagan. Zdroj: Dario Belingheri/ANSA via AP

Z víťazstva sa radoval Talian Matteo Trentin.

Slovenský cyklista Peter Sagan odstúpil z nedeľňajších pretekov s hromadným štartom na majstrovstvách Európy v Glasgowe.

Trojnásobný majster sveta mal problémy s defektom, dokázal sa vrátiť do pelotónu, no postupne stratil kontakt a jeho púť za druhým titulom z ME sa skončila necelých 84 km pred cieľom.

Dvadsaťosemročný Sagan uviedol pre RTVS, že ho trápila nádcha a pociťoval ešte aj následky zranení po páde v závere Tour de France. 

"Zo začiatku sa mi išlo celkom dobre, ale ako pribúdali kolá, bolo to horšie. Potom som dostal aj defekt, musel som si to dotiahnuť a navyše som mal koleso z neutrálneho auta. Nie som na tom najlepšie kondične. Pokúsil som sa podať čo najlepší výkon, ale ešte ma bolia zranenia z Tour. Z toho pádu sa musím dať dokopy, ale chce to čas," povedal pre RTVS Sagan, ktorý by sa mal najbližšie predstaviť o týždeň na klasike EuroEyes Cyclassics Hamburg a následne na španielskej Vuelte.

"Na majstrovstvá Európy som sa skutočne tešil aj napriek tomu, že mám stále veľké bolesti. Bohužiaľ, po 150 km som cítil, že už to nepôjde a najlepšie bude vzdať to. Musím to brať už len ako dobrý tréning na nadchádzajúce týždne, ale hlavne sa pred záverečnou fázou sezóny musím plne zotaviť z ťažkého pádu na Tour. Určite chcem poďakovať Slovenskému zväzu cyklistiky, celému kolektívu a mojim reprezentačným kolegom za ich dnešnú prácu," napísal Sagan na svojom oficiálnom profile na facebooku.

Zdroj: Twitter/Eurosport Nederland 

Zlato získal Talian Matteo Trentin, na druhom mieste finišoval Holanďan Mathieu van der Poel a tretí skončil Belgičan Wout van Aert.

GLASGOW/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti