Sága prestupu Mbappého do Realu Madrid je na konci. Klub zdôvodnil svoje rozhodnutie

Kylian Mbappé
Kylian Mbappé Zdroj: TASR/AP

Nekončiaca sága, v ktorej bol hviezdny francúzsky futbalista Kylian Mbappé spájaný s prestupom do Realu Madrid sa zrejme dočkala vyvrcholenia.

Španielsky gigant sa najnovšie vyjadril, že o dvadsaťštyri ročnú superstar už ďalej nemá záujem. „Biely balet“ už pred časom vyhlásil, že s Mbappém nevedie žiadne rokovania o budúcej zmluve. To by ani nebolo možné bez povolenia zo strany PSG. Rokovania totiž musí odsúhlasiť aj súčasný zamestnávateľ hráča. Táto povinnosť zaniká až v momente, keď do vypršania zmluvy ostáva menej ako šesť mesiacov. Kontrakt Francúzovi vyprší až v lete budúceho roka.

Prečítajte si tiež:

Real uviedol dôvody

Real Madrid by mohol forvarda získať v lete aj zadarmo, ale už ani táto možnosť podľa slávneho klubu v hre nie je.

Dôvodom je, že Mbappé by chcel v Španielsku zarábať najmenej dvadsať miliónov eur ročne. Klub by mu musel pritom vyplatiť aj štedrý podpisový bonus.

Druhou prekážkou je jeho vek,  keďže Madridčania sa na trhu zameriavajú na hráčov často mladších ako 20 rokov. Mbappé má v súčasnosti 24.

Nemenej podstatný je aj fakt, že hoci mali Španieli enormný záujem získať útočníka pred dvomi rokmi, hráč sa vtedy rozhodol predĺžiť zmluvu v Paríži, kde je spoluhráčom slovenského stopéra Milana Škriniara.

Kylian Mbappé je najlepším strelcom v histórii PSG. Pozrite si reportáž.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.