Slováci môžu dokázať to, čo ešte nikdy. Postup si chcú užiť s domácimi fanúšikmi a troma bodmi

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovenskí futbalisti budú vo štvrtok v Bratislave bojovať o postup na tretí európsky šampionát v histórii. Na Tehelnom poli im na to v súboji proti Islandu stačí bod, ale oslavy si chcú užiť s fanúšikmi po víťaznom dueli. Útočník Lukáš Haraslín poznamenal, že to bude ťažký zápas najmä po psychickej stránke.

Dvadsaťsedemročný zakončovateľ na uplynulom zraze Slovákov chýbal pre zranenie. Od začiatku novembra sa však vrátil do zostavy svojho klubu Sparty Praha. Odohral 9 minút v ligovom derby proti Bohemians, 32 minút v Európskej lige na pôde Glasgowa Rangers a počas uplynulého víkendu už nastúpil na 62 minút v základnej zostave Sparty v súboji proti Ostrave.

"Cítim sa už dobre, prospel mi oddych, ktorý som mal. Liečil som sa dlhšie, ale napokon sa to ako tak urýchlilo. Ale svalové zranenie nemožno podceňovať. Výsledky som však už mal v poriadku," povedal Haraslín.

Prečítajte si tiež:

Slovenský útočník je aj napriek absencii stále najproduktívnejší hráč českej ligy. "Som rád, že sa darí nielen mne, ale aj klubu. Tak ako sme mali problémy vlani, tak teraz dominujeme, ale aj Slavia má formu. Všetko je otvorené, ale ťažšie zápasy zvládame so Slaviou najlepšie. Čaká nás ešte veľa kôl."

V prípade zisku bodu by slovenskí futbalisti vybojovali postup na Euro po prvý raz na domácej pôde. Na remízu však podľa Haraslína určite hrať nebudú.

"Nepozeráme na to, že nám stačí bod. Hrá sa v najbližšom dvojzápase o šesť bodov a chceme získať všetky. Máme možnosť po prvý raz získať postup na Slovensku a bolo by to krásne. Musíme sa dobre nastaviť. Nielen ja, ale aj klub a reprezentácia chce uspieť v každom zápase. Áno, stačí nám bod, ale určite nebudeme hrať na remízu. Netreba predbiehať, musíme sa sústrediť na štvrtok."

Prečítajte si tiež:

Proti Islandu v polovici júna Haraslín nehral, aj vtedy ho zastavilo zranenie. "Zápas som analyzoval v televízii. Súper je ťažký, Island doma hral dobre a nečaká nás nič ľahké ani teraz. Ale urobíme všetko pre to, aby sme to zvládli. Tlak bude na nás, ale sme skúsení a musíme si s tým poradiť. Pevne verím, že to zvládneme mentálne i fyzicky."

Na Tehelnom poli by malo byť vypredané, do pondelkového poludnia predali 19.096 vstupeniek a v predaji je ich už len 500. Spustí sa však aj predaj do sektoru hostí, keďže Islanďania o vstupenky neprejavili záujem. "Opäť sme získali na našu stranu fanúšikov. Lepšie sa hrá pred plným publikom a verím, že to spolu budeme môcť osláviť," uzavrel Haraslín.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.