Polícia označila duel Slovana s Rapidom za rizikový, fanúšikovia belasých budú pod dozorom

Fanúšikovia Slovana.
Fanúšikovia Slovana. Zdroj: TASR

Slovan vyhral v prvom zápase 3. predkola EL v domácom prostredí 2:1.

Viedenská polícia označila štvrtkový odvetný duel 3. predkola Európskej ligy medzi domácim Rapidom Viedeň a Slovanom Bratislava za vysoko rizikový.

Zároveň v metropole krajiny očakáva 1000 až 1200 fanúšikov slovenského klubu. Už v pondelok pritom zakázala príchod špeciálneho vlaku s priaznivcami "belasých".

Slovan vyhral v prvom zápase v domácom prostredí 2:1, pričom v Bratislave neprišlo k žiadnym incidentom. Viedenská polícia si však myslí, že v odvete sa situácia môže vyhrotiť a preto sa na duel patrične pripravuje.

"Naše opatrenia sa nezameriavajú iba na štadión a jeho okolie, ale s fanúšikmi hostí budeme už od hraníc a aj priamo v meste," citovala agentúra APA policajného hovorcu Patricka Maierhofera.


Zdroj: Facebook/ŠK Slovan Bratislava

Keďže rakúske úrady zakázali vypraviť špeciálny vlak, ktorý by zastavil neďaleko štadióna a odtiaľ by fanúšikov Slovana aj odviezol späť, tí sa dopravia na duel individuálne.

"Vlak sme neodporučili z operačno-taktických dôvodov," povedal Maierhofer. Podľa neho by mohli robiť problémy aj priaznivci videnskej Austrie, s ktorou má Slovan družbu. "Nevieme, či a v akom rozsahu sa zúčastnia."

Priamo na štadióne a v jeho okolí bude na bezpečnosť dohliadať asi 300 policajtov, dokopy by ich malo byť v akcii až tisíc. Mnoho z nich bude sprevádzať fanúšikov Slovana už od hraníc a dohliadať na pokoj aj v centre mesta.

Podľa Maierhofera sa Slovanisti majú stretnúť práve tam a odtiaľ ísť hromadnou dopravou na Allianz Stadion. "No zatiaľ nevieme, kde presne sa stretnú," dodal.

VIEDEŇ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti