Padla definitíva. Michal Martikán oznámil, či bude naďalej reprezentovať Slovensko

Padla definitíva. Michal Martikán oznámil, či bude naďalej reprezentovať Slovensko
Michal Martikán. Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Pre viaceré sklamania zvažoval zmenu, rozhodoval sa dlhé mesiace. Legendárny slovenský vodnoslalomár Michal Martikán už vie, či zostane v reprezentácii s dvojkrížom, alebo pôjde inou cestou.

Legendárny slovenský vodnoslalomár Michal Martikán bude aj naďalej hájiť farby Slovenska. Štyridsaťštyriročný rodák z Liptovského Mikuláša to potvrdil vo vyjadrení pre TVNOVINY.sk.

Päťnásobný olympijský medailista, v rámci ktorých má na konte dva najcennejšie kovy, sa tak rozhodol po mesiacoch úvah po tom, ako bol sklamaný z viacerých dôvodov.

Napokon sa rozhodol pokračovať vo farbách s dvojkrížom.

„Po neúspešnej kvalifikácii do reprezentačného družstva Slovenska som to ťažko prežíval, že sa mi nepodarí naplniť moje sny a ešte raz súťažiť pod olympijskými kruhmi s najvyššími športovými ambíciami,“ začal Martikán.

Prečítajte si tiež:

Láme mu to srdce

Hovorí, že aj keď už zažil vo svojej kariére mnohé prehry, tak pre priebeh nielen tohtoročnej internej kvalifikácie zvažoval nikdy viac slovenskú kanoistiku nereprezentovať.

„Verím, že pre reprezentáciu našej krajiny som už urobil dosť a aj keď už nie som najmladší, vodný slalom stále milujem a rád by som ešte pár sezón súťažil na najvýznamnejších svetových podujatiach,“ doplnil s dôvetkom, že po zverejnení týchto úvah ostalo množstvo ľudí šokovaných.

Mrzí ho postoj zväzu, ktorý podľa neho nechce zorganizovať nominačné preteky do reprezentácie tak, aby „napríklad po dojazdoch športovcov do cieľa nebolo tak často zmenené ich poradie, pričom do tohto čisto športového procesu preukázateľne zasahujú aj ľudia, ktorí na to nemajú žiadne oprávnenie alebo trate neboli na úrovni svetových podujatí a účelovo neovplyvňované.

„Tak žiaľ budem nútený uvažovať aj v kontexte výmeny krajiny, ktorú budem môcť reprezentovať. Aj keď mi to láme srdce,“ priznal.

Postoj šéfa ho presvedčil

Martikán skonštatoval, že si veľmi váži, že riaditeľ Vojenského športového centra (VŠC) Dukla Banská Bystrica Matej Tóth na neho nezabudol. To v ňom čosi zlomilo.

„Pozorne sledoval moju prípravu, naše súťaže a moju výkonnosť, a aj po všetkých negatívnych emóciách našiel spôsob, ako ma povzbudiť a podporiť. Aj na základe tejto skúsenosti som sa rozhodol urobiť maximum pre to, aby som sa v nasledujúcej sezóne svojimi výkonmi opäť pokúsil o miesto v reprezentačnom výbere Slovenska,“ ozrejmil legendárny športovec.

„Rovnako tak som pripravený naďalej odovzdávať svoje skúsenosti našim mladým športovcom a popri mojom stále vrcholovom športovaní pomôcť manažmentu Dukly s novým nastavením metodiky a tréningového zabezpečenia ďalších generácií športovcov a trénerov. Samozrejme, nie všetko v živote ide vždy tak ako chceme, ale netreba sa nechať len tak odradiť,“ uzavrel Martikán.

Pozrite si archívnu (10/2022) reportáž o výkonoch Michala Martikána:

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti