Pravidelne hráva proti Barcelone či Realu, na našu repre to však nestačí. Záhadné, reaguje Škrtel

Pravidelne hráva proti Barcelone či Realu, na našu repre to však nestačí. Záhadné, reaguje Škrtel
Martin Valjent. Zdroj: Profimedia.sk

Slovensko sa po perfektnej kvalifikácii pod vedením talianskeho kouča Francesca Calzonu predralo k priamemu postupu na budúcoročné Euro. Podarilo sa to aj napriek viacerým záhadným nenomináciám našich najlepších hráčov, od Vladimíra Weissa ml. až po Martina Valjenta.

Práve ignorovanie druhého menovaného je záhadou pre slovenskú futbalovú legendu Martina Škrteľa. Valjent totižto pravidelne hráva v základe RCD Mallorca v španielskej LaLige, kde sa okrem iného stretáva aj s jednými z najsilnejších klubov planéty ako sú FC Barcelona či Real Madrid. Na pravidelné šance v reprezentácii to však pod Calzonom a ani pod jeho predchodcom Tarkovičom nestačilo.

„Chcel by som vedieť viac, pretože máme hráča, ktorý dve alebo tri sezóny pravidelne nastupuje v španielskej lige. Je to až záhadné, že sa nevie dostať do reprezentácie. Bol tam jeden tréner, teraz je druhý. Je mi jasné, že každý preferuje isté typy hráčov. Ale keď niekto dokáže odohrať v španielskej lige 30 zápasov a keď je zdravý, hráva pravidelne, tak sa musím zamýšľať nad tým, čo sa deje,“ nechal sa počuť bývalý kapitán našej reprezentácie pre Sport TV.

Na stopérskom poste má tréner Calzona pomerne luxusný výber. Okrem kapitána Milana Škriniara sú mu k dispozícii aj v tejto sezóne v skvelej forme hrajúci Denis Vavro a strelec nášho posledného kvalifikačného gólu Ľubomír Šatka. Stopérsky post je však kľúčový a naša reprezentácia by bola na ME v istejšej pozícii aj s Valjentom.

Prečítajte si tiež:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.