Fanúšikovia Slovana v Rakúsku vyčíňali, tamojšia polícia ich obvinila z krádeží

Rakúska polícia kontroluje na hraniciach auto fanúšikov Slovana.
Zdroj: TASR

Časť priaznivcov klubu rakúski policajti nepustili cez hranice.

Zhruba 600 fanúšikov Slovana Bratislava nepustila rakúska polícia na štadión na odvetu 3. predkola Európskej ligy UEFA 2018/2019 proti Rapidu Viedeň.

Početná skupina najskôr zastavila vlak metra v blízkosti stanice Schönbrunn, ďalšia časť fanúšikov spôsobila škodu ne benzínovom čerpadle.

Podľa agentúry APA nepustila rakúska polícia časť fanúšikov už cez hranice. Desiatich poslala naspäť po tom, čo im v autách našla kovové tyče, boxery, pieskové rukavice, či obušky. 

Zdroj: Facebook/Ultras Slovan

Hovorca polície Patrick Maierhofer informoval aj o krádeži na benzínovom čerpadle na Linzer Strasse, kde mali fanúšikovia ukradnúť tovar a spôsobiť tak majiteľovi škodu za niekoľko stoviek eur. Polícia však neskôr páchateľov zadržala a identifikovala.

Výtržnosti sa udiali aj na iných miestach, poškodené boli tri súpravy metra a polícia použila aj slzný plyn. Podľa hovorcu museli dvoch policajtov ošetriť.

Zdroj: Facebook/Ultras Slovan

Vedenie Slovana odsúdilo kroky rakúskej strany

Šesťsto fanúšikov potom zastavilo metro pri stanici Schönbrunn. Polícia ich donútila vystúpiť a zároveň ich odmietla transportovať na štadión.

Vedenie Slovana Bratislava odsúdilo kroky rakúskej strany voči svojim fanúšikom počas štvrtkovej odvety 3. predkola Európskej ligy vo Viedni. Viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml. zvažuje aj možné právne kroky voči konaniu rakúskej strany. Klub to uviedol v stanovisku, ktoré publikoval na svojej internetovej stránke.

VIEDEŇ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti