O ďalší otáznik menej. Padlo definitívne rozhodnutie o účasti skúseného Adama Sýkoru na MS20

O ďalší otáznik menej. Padlo definitívne rozhodnutie o účasti skúseného Adama Sýkoru na MS20
Adam Sýkora. Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov sa môže tešiť na ďalšiu výraznú posilu. Káder pred blížiacim sa svetovým šampionátom totiž vystuží na túto vekovú kategóriu nesmierne skúsený Adam Sýkora. Útočník, na ktorého má práva New York Rangers, sa pripojí k tímu priamo vo Švédsku, kde sa turnaj uskutoční.

Realizačný tím slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov má síce širšiu nomináciu na blížiace sa majstrovstvá sveta už hotovú, avšak jej oznámeniu predchádza viacero nezodpovedaných otázok. Veľa sa diskutuje o prípadnej účasti Juraja Slafkovského či Šimona Nemca, pričom isté pred pár dňami nebolo ani to, či vo Švédsku uvidíme v akcii Adama Sýkoru.

Devätnásťročný forvard patrí New Yorku Rangers, ktorý ho pred rokom draftoval a v tejto sezóne pôsobí vo farmárskej AHL. Neúnavný bojovník však v exkluzívnom rozhovore pre TVNOVINY.sk priblížil svoju situáciu a tiež zhodnotil svoje doterajšie účinkovanie v drese Hartfordu.

Tréner národného tímu do 20 rokov Ivan Feneš nám minulý týždeň povedal, že situácia okolo vás ešte nie je vyriešená. Zmenilo sa už niečo?

Áno, je už takmer isté, že sa šampionátu zúčastním. Minulý týždeň bol za mnou v USA môj otec, ktorý sa ako zamestnanec Slovenského zväzu ľadového hokeja informoval o mojej situácii u asistenta generálneho manažéra New Yorku Rangers Ryana Martina, ktorý je zároveň generálnym manažérom Hartfordu. Ten otcovi povedal, že s tým nebude žiadny problém.

Vy ste sa tiež zhovárali s generálnym manažérom?

Áno, zopakoval, že chápe môj záujem ísť na MS juniorov, keďže budú pre mňa posledné v kariére. Je si dobre vedomý toho, že reprezentovať Slovensko je vždy pre mňa obrovskou cťou.

Prečítajte si tiež:

Príde až do Švédska

Malo vedenie Rangers k vašej účasti na MS20 vždy takýto pozitívny postoj?

Od augusta, čo som priletel do zámoria, sme to priebežne komunikovali, a ani raz som od nich nedostal zápornú odpoveď. Takže prakticky počas celej jesene to spelo do takéhoto záveru.

Pripojíte sa k tímu na Slovensku?

Nie, za chalanmi priletím až 18. decembra priamo do Švédska.

Aký je váš dovtedajší program?

Mal by som odohrať ešte sedem stretnutí za Hartford, ten posledný 17. decembra doma proti Torontu Marlies a nasledujúci deň by som už mal letieť za tímom.

Blížiaci sa šampionát bude pre vás tretím v rámci tejto vekovej kategórie. Veľká časť zodpovednosti preto bude najmä na vašich pleciach.

Vôbec s tým nemám problém, som ochotný prijať takúto rolu a neskutočne sa už na to teším. Pevne dúfam, že prídu všetci chalani, ktorí budú môcť a opäť vytvoríme fantastickú partiu. Poznáme sa odmalička, každý deň nad tým rozmýšľam a želám si, aby sme dokázali niečo veľké.

Prečítajte si tiež:

Cíti progres

Určite by bolo fajn priniesť si sebou súčasnú formu z Hartfordu, kde ste v posledných štyroch zápasoch zaznamenali tri body. Ako hodnotíte priebeh klubovej sezóny?

S výkonmi a s bodmi z posledných duelov som spokojný. Všetko je tu dosť rozdielne, než v Európe. Zo začiatku som sa trochu ťažšie do toho dostával, začínal som vo štvrtej formácii. Postupne som sa však udomácnil aj v oslabeniach, kde hrám v druhej obrannej dvojici.

Taktiež naskakujem aj do presilových hier a aktuálne som v tretej formácii. Cítim, že sa postupne zlepšujem. Veľmi mi pomohlo, že ma prišli pozrieť rodičia so sestrou, ktorí videli naživo aj môj prvý gól v AHL.

Rangers sa momentálne v NHL darí, veď patria k úplne najlepším celkom profiligy. Chceli by ste do prvého tímu nakuknúť už v tomto ročníku?

Určite, je to jeden z mojich cieľov, odohrať aspoň jedno stretnutie. Majú však veľmi kvalitný tím, takže nebude to vôbec ľahké. Robím však maximum pre to, aby som bol pripravený, ak by sa takáto príležitosť naskytla.

Pozrite si tiež májovú reportáž o Adamovi Sýkorovi:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.