Bývalý anglický reprezentant dostal druhú šancu na život. Prirovnal sa k animovanej postavičke

Bývalý anglický reprezentant dostal druhú šancu na život. Prirovnal sa k animovanej postavičke
Bývalý anglický futbalový reprezentant Kieron Dyer. Zdroj: Profimedia.sk

Bývalý futbalista Kieron Dyer ušiel hrobárovi z lopaty. Pred necelým rokom sa jeho šance na prežitie zmenšovali každým dňom. Trpel totiž vzácnym ochorením pečene. Lekári mu nevedeli pomôcť. Jedinou šancou bola transplantácia.

Keď ho v nemocnici navštívil jeden z jeho priateľov, na parkovisku sa rozplakal, pretože bol presvedčený, že účastník MS 2002 ci ME 2004 umrie. Futbalista vyzeral veľmi slabý a vysilený.

Samotný bývalý hráč však stále veril, že sa stane zázrak, aj keď v tom období bol podľa vlastných slov „žltý ako Bart Simpson“. Na druhej strane si myslel, že nie príliš veľa ľudí zaujíma či bude žiť, alebo zomrie.

Už v detstve mal mimoriadne ťažký osud, keď ho zneužíval jeho strýko. To ho poznačilo natoľko, že aj v dospelosti mal problém pustiť si k sebe iných ľudí. Takisto bol prísny aj pri výchove svojich detí, aby z nich vyrástli tvrdé osobnosti.

„V nemocnici som strávil viac ako tri mesiace a každý deň za mnou chodili moji štyria najbližší ľudia,“ uviedol Dyer pre Daily Mail.

Prečítajte si tiež:

Zachránila ho iná tragédia

Bývalý futbalista prežil, pretože sa našla kompatibilná pečeň od iného darcu. Myšlienka na to, že o život prišiel iný človek a on vďaka tomu ostal medzi živými je pre neho niečo, s čím sa vyrovnáva ťažko.

„Skutočnosť, že niekto iný zomrel, aby som mohol žiť, stále nedokážem spracovať. Je to zdrvujúci pocit. Väčšina ľudí má iba jednu šancu na život, ja som dostal druhú, lebo iný človek zomrel. Niekedy plačem, keď pomyslím na to, čo sa stalo,“ opisuje svoje pocity bývalý športovec.

Prečítajte si tiež:

Mnohé veci prehodnotil

Uvedomuje si, že príležitosť, ktorú dostal už nemôže zahodiť, a preto bude žiť tak, aby neohrozil svoje zdravie.

„Najdôležitejšie je, aby som nikdy neohrozil svoju pečeň. Nebol som alkoholik a keby som chcel, mohol by som si občas vypiť, ale nikdy to neurobím. Nebral som drogy, a tak to aj zostane,“ hovorí Dyer.

Nový začiatok hodlá využiť naplno a chce si užívať každý ďalší deň. Extrémne náročná situácia ho zmenila a mnohé veci prehodnotil.

„Mám oveľa pozitívnejší pohľad na život, len škoda, že musel niekto zomrieť, aby som si to uvedomil. Vždy som si myslel, že ma ľudia nenávidia, ale v ťažkých chvíľach som zistil, že mnohí sa obávali o moje zdravie,“ uviedol 33-násobný reprezentant Anglicka, ktorý prežil najnáročnejšie chvíle svojho života.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.