Šport

Toto tu ešte nebolo: Pre alkohol z repre vylúčili "šesťlístok" chalanov

Vodný kanál v areáli Divoká voda v Čunove.
Zdroj: SITA

Do konca roka si ani neškrtnú.

Talentovaní vodní slalomári Tomáš Džurný, Matúš Gewissler, Andrej Málek, Martin Mračna, Juraj Skákala a Miroslav Urban porušili na zahraničnom tréningovom pobyte Štatút reprezentanta SR a výkonný výbor Slovenského zväzu kanoistiky na divokej vode ich preto vylúčil z reprezentácie do konca roka 2014.

Výkonný výbor rozhodol, že v zmysle novelizovaného štatútu reprezentanta Slovenskej republiky bude zaujímať k disciplinárnym prehreškom nulovú toleranciu.

"Máme záujem iba o športovcov s najvyššími ambíciami, pracujúcimi 24 hodín denne pre ich naplnenie. Práve z týchto dôvodov sme museli z reprezentačného družstva Slovenska do konca tohto roka vylúčiť až šiestich mladých športovcov - Tomáša Džurného, Matúša Gewisslera, Andreja Máleka, Martina Mračnu, Juraja Skákalu a Miroslava Urbana. Dôvodom je nedodržanie denného režimu a s tým spojené požitie alkoholických nápojov a vandalizmus. Žiaľ, aktuálne prešetrujeme aj ďalšie previnenia voči ´športovej morálke´ u ostatných členov mládežníckeho tímu," uviedol na zväzovom webe jeho generálny manažér Richard Galovič.

Majstrovsvá sveta mi asi neujdú

Napriek vylúčeniu z reprezentácie môžu všetci vodní slalomári absolvovať tohtoročné nominačné preteky na majstrovstvá sveta do 23 rokov 2015 v Brazílii. Ich mená nebudú figurovať len pri určovaní reprezentácie na rok 2014. SZKDV investoval od olympijských hier v Londýne do prípravy najtalentovanejších mládežníckych športovcov takmer milión eur.

"Suma predstavovala viac ako 65 percent celkových rozpočtov zväzu. Do ich športovej prípravy sme zapojili všetkých našich najlepších trénerov. V minulom roku sme na vrcholných mládežníckych podujatiach získali 12 medailí. Po nedávnom svetovom šampionáte v Austrálii máme na konte ďalších päť. So športovými výsledkami a potenciálom našich najväčších talentov sme veľmi spokojní," uviedol na zväzovom webe generálny manažér SZKDV Richard Galovič.

BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.