VIDEO: Kto získa cenu pre najkrajší gól roka FIFA? Tu sú nádherné zásahy finalistov

VIDEO: Kto získa cenu pre najkrajší gól roka FIFA? Tu sú nádherné zásahy finalistov
Guilherme Madruga, Nuno Santos alebo Julio Enciso. Tak ktorý z nich dobyje svet? Zdroj: Profimedia.sk

Pred jedenástimi rokmi sa takto na vrchol sveta postavil „Miňo“ Stoch. Malý futbalový velikán nádhernou trefou za Fenerbahce schoval i Neymara či Radamela Falcaa, tlieskali mu aj Cristiano Ronaldo a Lionel Messi.

Klapka do dneškov: Kto získa cenu Ferenca Puskása pre najkrajší gól roka 2023? FIFA zverejnila mená troch finalistov, víťaza oznámi 15. januára na londýnskom ceremoniáli.

Nech sa páči, tu sú ich parády.

Julio Enciso

Skórovať proti šampiónom Premier League z Manchestru City je jedna vec. Ale dať im gól, aký strelil paraguajský tínedžer, už druhá. Dych berúca raketa bola vôbec jeho prvým zásahom pred fanúšikmi Brightonu. „Ale venoval som ho len mojej mame,“ odkázal Enciso.

Guilherme Madruga

Nožničky zblízka päťky v podaní útočníka? Bežné. Ale čo tak nožničky spoza šestnástky v podaní defenzívneho záložníka? Nevídané! A to Madruga pôvodne vzhliadal k hádzanej, na futbal ho v trinástich „ukecal“ jeho otec.

Nuno Santos

Wau! Presne to vám napadne ako prvé. V ceste mu stáli štyria obrancovia, iní by pálili do jedného z nich alebo trafili nebeské okná. Krídelník Sportingu však šokoval parádnou rabonou.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.