Hráči si vypýtali miestenky, ľudia sa bavili. Slovensko na Kaufland Cupe prekvapilo aj Šatana

Hráči si vypýtali miestenky, ľudia sa bavili. Slovensko na Kaufland Cupe prekvapilo aj Šatana
Miroslav Šatan sa od roku 2019 obracia na prezidentskom fóre. Zdroj: TASR

Rovnako ako minulý rok sa slovenským hokejistom vydaril decembrový domáci Vianočný Kaufland Cup. V Bratislave mužstvo neinkasovalo ani jeden gól aj vďaka výkonom brankárov Samuela Hlavaja a Stanislava Škorvánka. Obaja presne vlani zažili reprezentačnú premiéru a zúčastnili sa aj na uplynulých MS. Prezidenta SZĽH a generálneho manažéra Miroslava Šatana potešili dve víťazstvá i atmosféra.

"Minulý rok boli zápasy výsledkovo jednoznačné a nečakal som, že ešte sa vieme zlepšiť v tomto smere. Triumfy bez inkasovaného gólu potešia a tréneri sú určite spokojní. Veľmi ma potešilo, že na 90 percent bola hala zaplnená. Ľudia sa bavili a výsledky boli výborné. Myslím si, že toto je to, prečo hráči hrajú hokej a samozrejme my sa tešíme, že pred domácim publikom sme podali takéto výkony," uviedol Šatan.

Hráči najprv v stredu potešili viac ako 5000 prítomných divákov vysokým víťazstvom nad Nórskom 9:0. V piatok prišlo mužstvo Craiga Ramsayho podporiť až 8567 fanúšikov, ktorí pomohli tímu k triumfu nad Lotyšskom 3:0.

Prečítajte si tiež:

Slováci obsadili prvé miesto a rovnako ako vlani zaznamenali dvanásť presných zásahov. Tentokrát však zlepšili defenzívu a súperi sa netešili ani z jedného gólu.

"Výsledky úplne neodzrkadľujú silu tohto kolektívu a nemyslím si, že by sme to vedeli zopakovať niekoľkokrát za sebou," zdôraznil Šatan a vyjadril sa aj k účasti iných reprezentácii na decembrovom turnaji: "Niektoré tímy, ktoré sa snažíme pozvať, majú svoj medzinárodný plán alebo nejaké záväzky niekde inde. Snažíme sa však sem dostať, čo najatraktívnejších súperov, ktorí sú voľní."

Dvadsaťsedemročný Škorvánek pôsobí druhú sezónu v Michalovciach a svoju kvalitu potvrdil proti severskému tímu, keď zneškodnil 19 striel. Viac práce mal Hlavaj, ktorý v lete prestúpil zo Slovana do Plzne. Proti bronzovému tímu z uplynulých MS viackrát podržal mužstvo a v tretej časti sa vyznamenal dôležitým zákrokom pri šanci Rihardsa Bukartsa.

"Teší nás, že obaja chlapci už v polovici sezóny ukázali výborné výkony. Zlepšujú sa a určite budú adeptmi na to, aby si obliekli reprezentačný dres aj na budúcoročnom svetovom šampionáte, uviedol Šatan.

Prečítajte si tiež:

Prezident SZĽH sa bližšie vyjadril k Hlavajovi: "Je to mladý brankár, stále sa zlepšuje, čo je dobré. Verím, že tak bude ďalej pokračovať a ako sa hovorí, je na ňom, kam to až sa dotiahne. Samozrejme, že tieto výkony, čo podal, nás veľmi tešia a sú veľkým prísľubom do budúcnosti."

Slovensko sa vpredu mohlo spoľahnúť na skúsených útočníkov Petra Cehlárika a kapitána Mareka Hrivíka. Obaja hrajú vo švédskej lige za Leksand a patria k najproduktívnejším hráčom tímu. Súčasťou reprezentácie bola aj dvojica nováčikov, premiéru absolvovali obrancovia Patrik Bačik z Banskej Bystrice a Marko Stacha z Nitry.

"Myslím, že vpredu sme boli skúsenejší a silnejší ako v Nemecku. Obranu sme mali málo skúsenú, čo sa týka reprezentačných štartov a sami sme boli zvedaví, ako to zafunguje. Myslím si, že viacero tých hráčov podalo výborné výkony a vypýtali si miestenku na ďalšie akcie," dodal Šatan. Slováci odohrajú ďalšie dva zápasy vo februári počas reprezentačnej prestávky, keď privítajú Nemecko.

Vyšli plány projektu so slovenskou "osemnástkou"? Pozrite si reportáž:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.