Bez Pelého či Maradonu. Umelá inteligencia poskladala najlepšiu futbalovú päťku histórie

Bez Pelého či Maradonu. Umelá inteligencia poskladala najlepšiu futbalovú päťku histórie
Všetci títo páni si v zostave AI našli miesto. Zdroj: Profimedia.sk

Žeby ukončila večné polemiky? Do sporných debát o najlepších hráčoch futbalovej histórie sa zaplietla umelá inteligencia. Jej päťčlennú zostavu zverejnil denník The Mirror

Brankár – Lev Yashin

Ak bola kritériom Zlatá lopta, na výbere nemožno nič vytknúť. Kedysi zamestnanec vojenskej továrne a neskôr olympijský víťaz z Melbourne 1956 získal prestížnu cenu ako jediný gólman vôbec. „Čierny panter“ z Ruska počas osemnásťročnej kariéry zlikvidoval 151 penált, čistý štít udržal viac než 270-krát. A to spočiatku hrával hokej!

Obranca – Franz Beckenbauer

Majstrovstvá sveta vyhral ako hráč (1974) i tréner (1990). „Cisár“ s Bayernom štyrikrát dobyl nemeckú a trikrát po sebe i európsku futbalovú scénu. Ako stopér exceloval aj na súperovej polovici, dával góly. A podľa AI si vzadu lepšie nepočínal nik.

Prečítajte si tiež:

Záložník – Andrés Iniesta

Profesor stredu poľa má tučný podpis pod dvoma španielskymi titulmi pre majstra Európy, ale najmä pod triumfom na MS 2010, kde zásahom zo 116. minúty rozhodol finále. Najlepší futbalista starého kontinentu za rok 2011 získal s Barcelonou deväť ligových titulov a štyri z Ligy majstrov. Katalánskemu klubu vyjadril rešpekt aj vlastnou značkou tenisiek, ktorú po ňom pomenoval.

Útočníci – Lionel Messi a Cristiano Ronaldo

Do rozlúsknutia najväčšej futbalovej hádky 21. storočia sa umelá inteligencia nepustila. Dokopy trinásť Zlatých lôpt, stovky gólov a desiatky trofejí hovoria za všetko.

Nie je to tak dávno, čo Cristiano Ronaldo spôsobil ošiaľ na Slovensku:

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti