So Zvolenom získal za tri roky všetky cenné kovy. Teraz sa pokúsi prebudiť Slovan (rozhovor)

Tréner HKM Zvolen Peter Oremus s majstrovským pohárom.
Zdroj: TASR

V súčasnosti sa v slovenskej najvyššej hokejovej súťaži nedarí podľa predstáv dvom silným značkám. Bratislavský Slovan je na predposlednom jedenástom mieste, Zvolen sa po sérii prehier prepadol na šiestu priečku. A práve spod Pustého hradu sa pod ten bratislavský sťahuje Peter Oremus.

Peter Oremus patrí k najúspešnejším slovenským trénerom. Na svojom konte má titul s Košicami zo sezóny 2014/2015, Duklu Trenčín priviedol k strieborným medailám. V posledných troch sezónach bol šéfom zvolenskej lavičky a tím priviedol k trom cenným kovom. Belasí teraz veria, že rodák zo Šurian pomôže slávnemu klubu v ceste na vyššie priečky tabuľky.

„V piatok a v sobotu medzi nami prebehla komunikácia a jednoducho sme sa dohodli tak, že dnes sme spoločne s kolegom prevzali tréningový proces,“ v krátkosti priblížil pre TVNOVINY.sk dohodu so Slovanom Peter Oremus.

Úspešná dvojica nadviaže na svoju spoluprácu spod Pustého hradu aj v hlavnom meste. Andrej Kmeč ostáva aj naďalej v pozícii jeho asistenta.

„Som veľmi rád, že Andrej prijal túto ponuku spolu so mnou. Veľmi dobre si rozumieme po ľudskej aj športovej stránke,“ pochvaľuje si tréner. 

Prečítajte si tiež:

Dôležitý je zdravotný stav mužstva

Pre úspech tímu a trénera je vždy dôležité, aby hráči pochopili filozofiu a boli ochotní ju plniť.

„Každý má nejaké svoje veci, ktoré chce do tímu priniesť. Musíme si ešte pozrieť, v akom štádiu sa hráči nachádzajú. Dôležité bude, aby sa chlapci, ktorí sú teraz zranení, dali čo najskôr do poriadku. Od toho sa bude všetko odvíjať. Zdravotný stav mužstva je prvoradý,“ uviedol.

Klub pracuje aj na doplnení hráčskeho kádra, ale v tejto fáze sezóny je náročné zohnať kvalitné posily, a tak samotný Peter Oremus uvidí, čo prinesie budúcnosť.

Zároveň prezradil, že jeho zmluva je viacročná, teda na striedačke „belasých“ by mal zotrvať aj v nasledujúcom ročníku.

Prečítajte si tiež:

Nečakaný koniec

Odchod zo Zvolena bol pomerne nečakaný, veď HKM síce v posledných zápasoch neuspel, ale vždy to boli tesné duely. S vedením klubu zo stredného Slovenska sa rozišli korektne.

„Dospeli sme k rozhodnutiu, že je potrebná zmena. Bolo to rýchle a korektné z oboch strán,“ priblížil skúsený kouč.

Dodáva, že prehry Zvolena v poslednom období nepovažuje za krízu.

„Jednoducho prišli prehry, čo k hokeju patrí. Sedemkrát sme prehrali v predĺžení, takže tam sme si mohli pripísať aj výhry,“ uzavrel Oremus.

Peter Oremus absolvoval v pozícii hlavného trénera viac ako 700 zápasov v extralige. Toto významné jubileum oslávil práve vo Zvolene.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.