Straty nepočítajú len Slováci. Na MS20 neuvidíme celú plejádu hráčov z NHL

Straty nepočítajú len Slováci. Na MS20 neuvidíme celú plejádu hráčov z NHL
Na snímke Juraj Slafkovský počas zápasu proti Švajčiarsku. Zdroj: Profimedia.sk

Najsledovanejší juniorský hokejový turnaj je tu. Vo švédskom Göteborgu sa uskutočnia majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov. Šampionát je každoročne mimoriadne sledovaný skautmi tímov NHL, keďže je to prehliadka tých najväčších mladých talentov, z ktorých viacerí už sú súčasťou niektorého klubu profiligy. Iní bojujú o to, aby skautov zaujali čo najviac.

Obdobie Vianoc pre hokejových priaznivcov znamená aj sledovanie zápasov na svetovom juniorskom fóre. V jednotlivých tímoch sa objavujú budúce hviezdy NHL.

Na druhej strane, často tí najlepší hráči v tejto vekovej kategórii na turnaji svojej krajine pomôcť nemôžu, pretože sú už stabilnou súčasťou tímu v NHL. Výnimkou nie je ani tento ročník. Vo Švédsku sa nepredstavia posledné dve draftové jednotky a oželieť budeme musieť aj ďalších.

Prečítajte si tiež:

Slovenské straty

Slovenský tím prichádza na sever Európy so silným výberom, v ktorom je veľa ofenzívneho talentu, s čím sú spojené aj nemalé očakávania od zverencov Ivana Feneša.

Hlavný kouč sa však nebude môcť spoľahnúť na dve najväčšie hviezdy, ktoré spadajú do tejto vekovej kategórie. Jednotka a dvojka minuloročného draftu NHL si dres v národných farbách tentokrát neoblečie.

Juraj Slafkovský sa v poslednom období udomácnil v prvej formácii Montrealu Canadiens a zlepšujúce sa výkony potvrdil aj bodovou produktivitou. Šanca na to, že sa predstaví na šampionáte bola už dávno prakticky nulová, čo sa napokon aj potvrdilo.

Väčšie nádeje si mohli slovenskí priaznivci robiť ohľadom Šimona Nemca, ktorý by bol v prípade svojej účasti jednoznačným lídrom defenzívy aj celého tímu. Ani rodák z Liptovského Mikuláša však náš výber napokon neposilnil. New Jersey Devils si ho po zranení obrancu Dougieho Hamiltona vytiahli z AHL do prvého tímu, kde sa okamžite zaradil medzi najvyťaženejších hráčov.

Prečítajte si tiež:

Kanada bez draftovej jednotky

Slovenská dvojica patrí medzi najväčšie straty celého šampionátu. Absencie kľúčových hráčov počítajú aj v ostatných mužstvách. Kanadu neposilní generačný talent a posledná jednotka draftu Connor Bedard, ktorý sa podľa očakávania okamžite po príchode do najlepšej hokejovej ligy sveta stal ťahúňom Chicaga.

Javorové listy nemôžu počítať ani so službami Adama Fantilliho, Zacha Bensona, Kevina Korchinskeho či Shanea Wrighta. S výnimkou posledného menovaného sú všetci už stabilnou súčasťou základnej zostavy v NHL.

Prečítajte si tiež:

Hviezda chýba aj domácim

Domácim Švédom bude chýbať ich najväčší ofenzívny klenot v osobe Lea Carlsona. Toho v súčasnosti limituje zranenie, kvôli ktorému nenastupuje ani vo farbách Anaheimu Ducks.

Naším posledným súperom v základnej skupine bude výber USA. Na súpiske spojených štátov bude takisto absentovať veľké meno. Logan Cooley vletel do NHL v drese Arizony ako kométa a aj keď sa v súčasnosti trochu trápi, Coyotes si ho podľa očakávania ponechali v tíme a aj obdobie na prelome rokov strávi v zámorí.

Výraznými stratami budú aj Fín Joakim Kemell, ktorý je v AHL dostatočne produktívny, keď si v 24 dueloch tejto sezóny pripísal 19 bodov a Švajčiar Lian Bichsel. Ten mal byť lídrom obrany „Helvétov“ avšak podobne ako Slovensko, aj oni budú musieť nájsť náhradu za hviezdu defenzívnych radov.

Dalibor Dvorský v letnej príprave pred draftom do NHL nič nepodcenil. Pozrite si reportáž.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.