Od Schumacherovej nehody na lyžiach prešlo desať rokov. Ako je na tom legendárny pilot F1 dnes?

Michael Schumacher v roku 2006
Michael Schumacher v roku 2006. Zdroj: Profimedia.sk

Písal sa dátum 29. 12. 2013, keď svet obletela správa, že sedemnásobný šampión F1 Michael Schumacher mal nehodu počas lyžovačky vo francúzskych Alpách. Napriek tomu, že mal na hlave prilbu, utrpel vážne zranenie hlavy, ktoré mu navždy zmenilo život.

Po niekoľkých mesiacoch strávených v nemocnici prepustili Nemca do domácej liečby, kde potrebuje 24-hodinovú starostlivosť. Poskytuje mu ju asi 15 zdravotníckych pracovníkov.

Prečítajte si tiež:

Správ je málo

Rodina legendárneho pretekára drží jeho zdravotný stav v tajnosti a prísne si stráži súkromie. V priebehu posledných desiatich rokov sa na povrch dostalo len málo informácií o tom, ako na tom vlastne Schumacher je.

Web ABC News zosumarizoval podrobnosti, ktoré o zdravotnom stave „Schumiho“ za poslednú dekádu vieme. Koncom roku 2014 Philippe Streiff, Schumacherov priateľ a bývalý jazdec F1, ktorý je po nehode ochrnutý, povedal, že Nemec je na vozíku. „Je na invalidnom vozíku, ochrnutý, rovnako ako ja. Má problémy s pamäťou a rečou,“ povedal Streiff jedenásť mesiacov po Schumacherovom páde na lyžiach.

Ďalšie novinky prišli v roku 2016, keď bývalý šéf Ferreri Luca de Montezemolo uviedol: „Neustále o ňom dostávam správy a, bohužiaľ, nie je to dobré.“

Manželka prehovorila

O Schumachera sa oddane stará jeho manželka Corinna, ktorá dlhé roky po nehode neposkytovala žiadne informácie. Mlčanie prelomila v roku 2021 v dokumente od Netflixu s názvom Schumacher, keď poskytla jeden z mála pohľadov na to, ako vyzerá život pretekárskej legendy.

„Žijeme spolu doma. Chodíme spolu na terapiu. Robíme všetko, čo je v našich silách, aby sa mal Michael lepšie a aby sa cítil pohodlne. A aby jednoducho cítil našu rodinu, naše puto,“ povedala Corinna. „Snažíme sa pokračovať ako rodina tak, ako sa to Michaelovi vždy páčilo,“ dodala.

Prečítajte si tiež:

Už to nie je on

Nedávno sa o Schumacherovi rozhovoril bývalý šéf tímu Ferrari Jean Todt, pod ktorým nemecký pretekár vyhral päť titulov majstra sveta po sebe.

„Už to nie je ten Michael z minulosti,“ povedal pre francúzsky L'Equipe. „Jeho život je iný a ja mám tú česť, že s ním môžem zdieľať spoločné chvíle. Bohužiaľ, pred desiatimi rokmi zasiahol osud a už to nie je ten Michael, akého sme poznali v F1,“ konštatoval Todt.

Podobne sa vyjadril aj Michaelov brat Ralf. „Chýba mi starý Michael. Život je niekedy nespravodlivý. Michael mal v živote často šťastie, no potom sa stala táto tragická nehoda. Moderná medicína mu umožnila robiť niektoré veci, ale stále nič nie je také, ako bývalo,“ povedal Ralf, ktorý je tiež bývalým jazdcom F1.

Slovenskí fanúšikovia motoristického športu si budú môcť vychutnať prvé exkluzívne priame prenosy najprestížnejšej súťaže F1 na Voyo.

Do kolotoča F1 vstúpil v roku 2021 aj syn Michaela Schumachera Mick:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Formula 1

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.