Cristiano Ronaldo sa s reprezentáciou lúčiť nechystá. Tréner priblížil jeho smelý plán

Na snímke portugalský futbalista Cristiano Ronaldo počas tréningu pred piatkovým zápasom kvalifikácie ME 2024 Slovensko - Portugalsko vo štvrtok 7. septembra 2023 v Bratislave.
Na snímke portugalský futbalista Cristiano Ronaldo počas tréningu pred piatkovým zápasom kvalifikácie ME 2024 Slovensko - Portugalsko vo štvrtok 7. septembra 2023 v Bratislave. Zdroj: TASR - Martin Baumann

Jeden z najlepších futbalistov histórie Cristiano Ronaldo onedlho dovŕši 39 rokov, ale stále je platným členom a neodmysliteľnou súčasťou portugalskej reprezentácie. V tomto momente má na svojom konte rekordných 205 štartov v najcennejšom drese a toto číslo by nemalo byť ani zďaleka konečným.

Hviezdny futbalista by chcel podľa slov trénera Portugalska Roberta Martineza odohrať aspoň 250 stretnutí.

„Rozprávali sme sa o tom, že sa približuje k dvojstému štartu v reprezentácii, čo sa ešte nikomu nepodarilo. Spýtal som sa ho, či ho tento míľnik nejako zaujíma. Odpovedal, že ho zaujíma až stretnutie s poradovým číslom 250,“ priblížil Martinéz rozhovor s fenomenálnym futbalistom.

Prečítajte si tiež:

Najviac gólov

Ronaldo má už najlepšie roky kariéry nepochybne za sebou, to mu však neberie chuť stále zveľaďovať svoje neuveriteľné štatistiky. V roku 2023 zaznamenal vo všetkých súťažiach až 53 gólov, čo je najviac zo všetkých hráčov.

Niekto by mohol namietať, že veľa z nich dosiahol v saudskoarabskej lige, ktorá sa kvalitatívne nemôže vyrovnať európskym top ligám, ale patril k najlepším strelcom aj na reprezentačnej úrovni.

Päťnásobný držiteľ Zlatej lopty pre najlepšieho futbalistu sveta, sa stal v kvalifikácii na nadchádzajúce Euro 2024 v Nemecku druhým najlepším strelcom, keď zaznamenal 10 gólov. Viac dokázal streliť len Belgičan Romelu Lukaku.

Ronaldov plán odohrať za Portugalsku aspoň 250 duelov naznačuje, že zrejme má v pláne sa zúčastniť aj majstrovstiev sveta, ktoré sa budú konať v Kanade, Mexiku a USA v roku 2026. V tomto období bude mať portugalský fenomén už 41 rokov.

​Cristiano Ronaldo je veľkou osobnosťou aj v Ázii.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.