Basketbalista Kyrie Irving daroval tisíce eur, štedrý bol aj Ronaldo

Basketbalista Kyrie Irving daroval tisíce eur, štedrý bol aj Ronaldo
basketbalista Dallasu Mavericks Kyrie Irving. Zdroj: TASR/AP - LM Otero

Austrálsky basketbalista Kyrie Irving daroval 26-tisíc dolárov mužovi, ktorý nemal dosť peňazí na transplantáciu obličky. Finančný dar poslal anonymne, no organizátor prezradil jeho identitu.

Podľa zámorských médií daroval hráč Dallasu Mavericks potrebnú sumu Andrewsovi Dzifovi Amuzuovi, ktorý čaká na súrnu operáciu a potrebuje ju absolvovať čo najskôr. Jeho rodina si nemohla túto operáciu dovoliť, a tak založili nadáciu. Potrebovali 25-tisíc, basketbalista poslal ešte o tisíc dolárov navyše. Minulý rok daroval viac ako 20.000 dolárov študentovi, ktorý si nemohol dovoliť zaplatiť školné na Harvarde.

Prečítajte si tiež:

Ronaldo prekvapil speváka

Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo dal luxusný darček brazílskemu spevákovi Luanovi Santanovi. Ako informoval web madeiraislandnews.com, umelec dostal od hráča saudskoarabkého klubu Al Nasr hodinky značky Rolex v hodnote 75-tisíc eur.

Santana spieva pesničky v žánri Sertanejo, čo je hudobný štýl, ktorý má svoj pôvod na vidieku v Brazílii a vznikol v 20. rokoch minulého storočia. Jeho súčasný vývoj z neho urobil najpopulárnejší hudobný štýl v juhoamerickej krajine. 

Spevák vystúpil na narodeninovej párty Dolores Aveirovej, futbalistovej matky. Išlo o súkromný koncert v paláci Savoy na Madeire. A po svojej šou dostal spevák luxusný dar.

„Preboha, človeče. To ani nie je pravda. Vieš, že toto sú moje prvé Rolexky však? Neskutočný moment dostať ich z rúk takého človeka!," povedal Santana vo videu uverejnenom na sociálnej sieti.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Zaujímavosti

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.