ANKETA: Trojica expertov hodnotí Slovensko na MS20. Všetci sa zhodli na najlepšom hráčovi tímu

ANKETA: Trojica expertov hodnotí Slovensko na MS20. Všetci sa zhodli na najlepšom hráčovi tímu
Ján Lašák, Branko Radivojevič, Michal Handzuš. Zdroj: TASR, TVNOVINY.sk

Slovenskí hokejisti do 20 rokov majú za sebou účinkovanie na šampionáte vo Švédsku, kde cestovali so smelými plánmi. V tíme sa stretli naše najsilnejšie ročníky, a teda zákonite boli od slovenských mladíkov aj vysoké očakávania. Podľa mnohých patrilo Slovensko medzi favoritov na medailu. Nakoniec z toho bolo nešťastné vypadnutie vo štvrťfinále proti Fínsku a konečná šiesta priečka.

Trojica bývalých reprezentantov zhodnotila výkony našej reprezentácie na juniorskom šampionáte. Kto ich najviac zaujal či ako vidia budúcnosť trénera Ivana Feneša pri reprezentácii? Odpovedajú Michal Handzuš, Ján Lašák a Branko Radivojevič.

Ako hodnotíte účinkovanie Slovenska na majstrovstvách sveta?

Michal Handzuš: Myslím si, že chalani striedali dobré výkony s troška horšími. Cieľ, ktorý mali si nesplnili. Táto generácia bola silná, ale na druhej strane treba rešpektovať aj silu súperov. Hrali výborné duely proti kvalitným tímom. Je škoda, že sa im nepodarilo ísť ďalej, ale do budúcnosti ukázali veľkú perspektívu.

Ján Lašák: Budem sa venovať skôr brankárom, keďže to je moja úloha. Adam Gajan mal dobrý šampionát. Od začiatku ukázal, že jeho pozícia na drafte bola opodstatnená. Mal výborný duel proti Čechom, proti Švajčiarom nám vyhral zápas. S Nórmi mal dve tretiny vynikajúce. Neskôr mu to tam trošku popadalo, keďže tam boli aj nejaké chyby. Proti Fínsku bol v bránke stabilný a istý.

Čo sa týka Sama Urbana a Rasťa Eliáša, tak to sa hodnotí ťažko. Samo dostal šancu od začiatku v ťažkom zápase proti USA. Od úvodu sa držal, ale potom akoby nám odišli fyzické sily. Začali sme robiť chyby. Napriek tomu, že on mohol nejaké veci zlepšiť, tak mu to tam popadalo, ale bola to pre neho výborná skúsenosť.

Branko Radivojevič: Náš herný prejav bol naozaj slušný. Vždy sa majstrovstvá sveta hodnotia na základe štvrťfinálového zápasu. Chlapci sa nemajú za čo hanbiť. Do poslednej chvíle sme hrali o postup medzi štyri najlepšie tímy. Bohužiaľ, nám sa to nepodarilo.

Prečítajte si tiež:

Kto vás z nášho tímu najviac zaujal svojimi výkonmi?

Michal Handzuš: Adam Gajan odchytal výborné zápasy. Takisto sa mi veľmi páčil Filip Mešár a samozrejme veľmi dobre hral aj Servác Petrovský.

Ján Lašák: Spomedzi hráčov sa mi veľmi páčil Filip Mešár. Počas celého turnaja rozdával perfektné prihrávky, mal prehľad v hre. Musím povedať, že ma bavilo sa na neho pozerať. Počas presilových hier vedel skvele podržať puk a naozaj ma svojimi výkonmi zaujal.

Branko Radivojevič: Celkovo sa mi veľmi páčila prvá formácia. Ak by som mal niekoho vyzdvihnúť individuálne, tak je to Filip Mešár, ktorý mal veľmi dobrý turnaj.

Z defenzívy to bol Maxim Štrbák, keď to zhodnotíme celkovo, hral veľmi dobre. A Adam Gajan v bránke bol veľmi silný.

Prečítajte si tiež:

Tréner Feneš nedokázal niekoľko rokov po sebe s našim najsilnejším ročníkom urobiť úspech. Nemal by zväz skúsiť niekoho iného?

Michal Handzuš: Treba sa pozrieť realite do očí. To sa u nás veľakrát nedeje. Aj keď máme silné ročníky, tak tie najlepšie hokejové krajiny ich majú každý rok. Mali sme kvalitných hráčov, čo znamenalo, že sme hrali vyrovnané zápasy so silnými súpermi a niekedy sme ich aj vedeli zdolať. Na takejto úrovni je to však veľmi ťažké. Oba roky sme sa dostali do štvrťfinále a prehrali sme v predĺžení. Vtedy je to už o maličkostiach, ktoré rozhodovali. To že sme sa dostali do štvrťfinále s Kanadou a teraz s Fínskom a vždy sa rozhodovalo v predĺžení, to ukazuje, že mužstvo bolo dobre pripravené.

K zmene trénera sa musia vyjadriť iní, ale aj keď títo chlapci sú veľkým prísľubom do budúcnosti, to automaticky neznamená, že by mali získať medailu. Kanada, USA, Fínsko, Švédsko a dnes už aj Švajčiarsko a Česko majú takéto ročníky každý rok. Našim cieľom by malo byť, aby sme takých kvalitných hráčov mali pravidelne a nie len raz za pár rokov.

Ján Lašák: Na toto ja nemám dosah. Na zväze si to musia nejako vyhodnotiť. Musí sa k tomu vyjadriť aj tréner Feneš. Jeho hodnotenie si treba vypočuť a potom zaujať nejaké stanovisko.

Branko Radivojevič: Toto si musia vyhodnotiť kompetentní. Prehrať dva zápasy štvrťfinále v predĺžení, tam treba mať aj kus šťastia, ale opakujem, že toto je otázka na kompetentných. Musia si rozanalyzovať čo je dobré a čo zlé do budúcnosti.

Filip Mešár pred sezónou tvrdo pracoval v letnej príprave. Pozrite si reportáž.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.