Hudáček sa v Kladne dlho neohrial. Český klub s ním po ohlásení bojkotu fanúšikov rozviazal spoluprácu

Hudáček sa v Kladne dlho neohrial. Český klub s ním po ohlásení bojkotu fanúšikov rozviazal spoluprácu
Na archívnej snímke z roku 2022 Július Hudáček v drese HC Sparta Praha. Zdroj: Profimedia.sk

Slovenský hokejový brankár Július Hudáček napokon nebude chytať za tím českej extraligy Rytíři Kladno. S klubom sa dohodol na ukončení spolupráce.

Tridsaťpäťročný Slovák pôvodne podpísal s Kladnom zmluvu do konca sezóny, no tento krok sa stretol s nevôľou u časti fanúšikov Kladna, ktorým vadilo, že Hudáček v uplynulej sezóne chytal v KHL za kazašský tím Barys Astana.

„Rytíři Kladno oznamujú, že došlo k ukončeniu spolupráce s gólmanom Júliusom Hudáčkom. Toto rozhodnutie sme vykonali po zvážení všetkých  aspektov súvisiacich s jeho angažovaním. Dospeli sme k záveru, že pokračovanie spolupráce nie je v záujme klubu a ani hráča. Čaká nás najdôležitejšia časť sezóny a veríme, že do nej pôjdeme s fanúšikmi, partnermi a všetkými podporovateľmi nášho klubu ako jeden tím,“ zverejnilo Kladno na svojej oficiálnej stránke.

Redakcia českého portálu blesk.cz sa v súvislosti s touto situáciou rozhodla osloviť majiteľa klubu Jaromíra Jágra. Reakcia stále aktívnej legendy bola poriadne podráždená.

Prečítajte si tiež:

„Myslíš, že mám čas čítať noviny? Myslíš, že mám čas na sociálne siete? Ja sa obetujem, je to charita! Tiež nechodím k tebe domov, aby som sa pýtal tvojej manželky. Nemáš rešpekt, pretože inak by si sa ma na to ku*va nepýtal!,“ cituje spomínaný web druhého najproduktívnejšieho hráča v histórii NHL.

Kladnu patrila pred piatkovými stretnutiami 34. kola predposledná 13. priečka s náskokom troch bodov pred Mladou Boleslavou. Angažovaním Hudáčka chcelo reagovať na zranenie Adama Brízgalu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.