Brazília našla nového trénera. Reprezentáciu povedie skúsený kouč z domácej súťaže

Brazília našla nového trénera. Reprezentáciu povedie skúsený kouč z domácej súťaže
Novým trénerom Brazílie sa stal Dorival Junior. Zdroj: Profimedia.sk

Novým trénerom brazílskej futbalovej reprezentácie sa stane Dorival Junior. V nedeľu o tom informoval jeho súčasný klub Sao Paulo FC. Na poste nahradí Fernanda Diniza, ktorého vedenie národného tímu prepustilo po sérii zlých výsledkov. 

„Je to splnený sen," uviedol Dorival v príspevku Sao Paula na sociálnej sieti X. Brazílska federácia zatiaľ jeho angažovanie nepotvrdila. 

Šesťdesiatjedenročný Dorival získal v roku 2022 s Flamengom titul v Brazílskom pohári i Pohári osloboditeľov a následne odišiel do Sao Paula.

Prečítajte si tiež:

Ancelotti nevyšielšiel

Brazílii patrí v juhoamerickej kvalifikácii MS 2026 šiesta priečka, ktorá ako posledná zaručuje priamy postup. Štyridsaťdeväťročný Diniz, ktorý zároveň trénuje aj Fluminense, prevzal "kanárikov" v júli. Jeho status mal byť dočasný na jeden rok, vedenie CBF sa snažilo prilákať Carla Ancelottiho, no ten napokon predĺžil zmluvu s Realom Madrid.

Osudnými sa Dinizovi stali tri prehry v sérii, keď nestačil s tímom ani na rivala z Argentíny. Rozhodnutie o jeho odvolaní prišlo deň po tom, čo brazílsky najvyšší súd nariadil dosadenie Ednalda Rodriguesa späť do pozície prezidenta CBF.

Rodriguesovu voľbu označil 7. decembra nižší súd za neplatnú pre nezrovnalosti. S verdiktom však nesúhlasila Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) a ani Juhoamerická futbalová konfederácia (CONMEBOL) a Brazílii hrozila suspendácia pre zasahovanie štátnych orgánov do činnosti futbalovej federácie. Informovala agentúra AFP.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.