Od narodenia trpel depresiami, rok nevidel vlastné deti. Legenda Arsenalu sa až teraz cíti ako človek

Od narodenia trpel depresiami, rok nevidel vlastné deti. Legenda Arsenalu sa až teraz cíti ako človek
Thierry Henry. Zdroj: TASR

Bývalý francúzsky futbalový reprezentant Thierry Henry prezradil, že v mladosti a počas svojej bohatej kariéry trpel depresiami. Majster sveta z roku 1998, majster Európy z roku 2000 a najlepší strelec v histórii Arsenalu taktiež uviedol, že na začiatku pandémie koronavírusu "plakal takmer každý deň".

Štyridsaťdeväťročný bývalý útočník spojil svoje problémy s minulosťou a hľadaním uznania, keďže v mladosti ho otec kritizoval za výkony na ihrisku.

Prečítajte si tiež:

"Počas mojej kariéry a od narodenia som musel byť v depresii. Vedel som o tom? Nie. Robil som s tým niečo? Nie. Ale v istom smere som sa prispôsobil. Neznamená to, že kráčam rovno, ale kráčam. Jednoducho musíte dávať jednu nohu pred druhú. To mi hovorili už od malička. Nikdy som neprestal kráčať, inak by som si to asi uvedomil. No počas pandémie som sa zastavil a začal som to chápať," povedal.

Henry si začal uvedomovať svoje problémy počas trénerskej zastávky v Montreale Impact v MLS. "Potom prišiel covid. Bol som v izolácii v Montreale a bolo ťažké rok nevidieť moje deti. Bez príčiny som plakal takmer každý deň. Neviem prečo, ale tie slzy tam boli veľmi dlho. Technicky som to nebol ja, bolo to moje mladé ja."

Henry uviedol, že jeho otec bol na neho veľmi prísny v tom, aký bol hráč. "Keď som bol malý chlapec, tak to bolo stále: ´nerobil si to dobre´. Keď to počúvate často, tak sa to na vás nalepí."

Prečítajte si tiež:

Po tom, ako priviedol Montreal prvýkrát po štyroch rokoch do play off MLS, nečakane odstúpil pred sezónou 2021. Ako dôvod uviedol práve to, že počas ročníka 2020 nemohol byť pre cestovné obmedzenia so svojimi deťmi.

"Keď som sa mal vrátiť do Montrealu, zobral som si tašky a išiel som sa rozlúčiť. Vtedy začali všetci plakať - opatrovateľka, moja priateľka aj deti. Zložil som tašky a skončil som v Montreale. Povedal som si: ´Čo to robíš? Znova sa chystáš odísť len kvôli snahe potešiť ľudí? Oni milujú Thierryho, nie Thierryho Henryho.’ Zostal som a prvýkrát som sa cítil ako človek... a bolo to príjemné," citovala Henryho agentúra AFP.

Futbalový svet prišiel o cisára. Zbohom, Franz!

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.