Nepodporujem Rusov ani vojnu, dcéra prišla domov s plačom. Hudáček po obrovskom tlaku prehovoril

Nepodporujem Rusov ani vojnu, dcéra prišla domov s plačom. Hudáček po obrovskom tlaku prehovoril
Na archívnej snímke z roku 2022 Július Hudáček v drese HC Sparta Praha. Zdroj: Profimedia.sk

Do „Jágrovho“ Kladna zamieril z ruskej KHL, čo mu hokejová verejnosť nedokázala odpustiť. Fanúšikovia ho z Česka vyštvali už po dvoch dňoch. Július Hudáček si však expresne našiel nový klub a k celej situácii sa konečne vyjadril. Aj keď sprvu nechcel, plač malej dcérky ho presvedčil.

„Treba veci uviesť na pravú mieru, vyvrátiť lži a nezmysly. V prvom rade musím dôrazne prehlásiť, že som vždy bol jednoznačne proti vojne na Ukrajine. Rovnako chcem podotknúť, že som nikdy, verbálne, ani žiadnym iným gestom, nevyjadril podporu ruskému režimu. To je holý fakt a snaha podsúvať mi čokoľvek iné je účelová manipulácia,“ začal exkluzívne pre TVNOVINY.sk s tým, že vyjadrenie následne sprostredkuje aj tlačovým agentúram.

„Samozrejme, v niekoľkých rozhovoroch som sa vyjadril k osobnému životu v Rusku, ktorý som spolu so stovkami hokejistov z Česka, Slovenska, Fínska či Kanady viedol. Bol to život v klube a s rodinou, tak ako to v prípade hokejistu býva všade na svete,“ pokračoval strieborný medailista z roku 2012.

Prečítajte si tiež:

Neprišiel z Ruska, ale z Kazachstanu

Udalosti posledných dní a útoky na jeho osobu označil za nenávistnú kampaň schopnú pochovať jeho kariéru.

„Alebo ukončiť pracovnú zmluvu, aj keď som ju nijako neporušil. Všetko len kvôli domnelým názorom. Doba, keď boli ľudia za ne vyhadzovaní z práce, nie je taká vzdialená a ja sa do nej určite nechcem vracať,“ pokračoval 35-ročný slovenský exreprezentant.

Do Kladna neprestupoval priamo z Ruska, ale kazašského Barysu Astana, ktorý však v KHL pôsobí. „Do Kazachstanu som odišiel v roku 2022, o to je moja situácia absurdnejšia. Samozrejme, Astana hrá v KHL aj proti množstvu ruských klubov, ale ak je toto dôvod k verejnému lynčovaniu, potom svet nie je v poriadku,“ krútil hlavou Hudáček.

„Naši rodičia si v roku 1989 vybojovali demokraciu, slobodu cestovať, žiť a pracovať v krajine podľa vlastného rozhodnutia. Rešpektujem názory ostatných, no poznám mnoho doktorov alebo učiteľov, ktorí v Rusku stále pracujú. Bol by som veľmi nerád, keby doktor, ktorý lieči pacientov v Rusku, bol vyhodený z práce, keď sa vráti na Slovensko. Pretože je to rovnaké, ako keby niekto dostal výpoveď kvôli rase či náboženstvu. A to je v rozpore s Listinou základných práv a slobôd,“ rozhovoril sa.

Prečítajte si tiež:

Dcéra prišla s plačom, Koreis a Radosa ničia životy

Rodák zo Spišskej Novej Vsi si expresne rýchlo našiel nového zamestnávateľa. Podpísal zmluvu s Löwenom Frankfurt z najvyššej nemeckej súťaže.

V Kladne dostal za dva dni odstupné vo výške 15-tisíc eur. Šéf Dukly Trenčín na sociálnej sieti napísal, že by „celú sumu mal venovať deťom na Ukrajine“. Ticho nezostal ani bývalý český hokejový útočník Jakub Koreis, ktorý Hudáčka označil za „ľudskú hyenu“.

„Ľudia typu pána Koreisa či Radosu si na mne vybíjajú frustráciu a pod zástavou strážcov falošnej morálky ničia životy normálnych hokejistov. Keby išlo len o mňa, mávol by som nad tým rukou a nekazil si čas podobnými toxickými fanatikmi. Ale po tom, čo prišla s plačom domov aj moja malá dcéra, som svoje rozhodnutie zmenil a rozhodol sa brániť, ako týmto verejným prehlásením, tak aj právnou cestou,“ priblížil.

Na záver odpovedal aj šéfovi Trenčína. „Ubezpečujem pána Radosu, že vysúdené peniaze venujem na dobročinné účely.“

Viac aj v našej reportáži:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.