Pellegrini sa zastal Hudáčka. Hovorí o pokryteckej dobe a kritikom odkazuje, aby sa prebrali

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini sa na sociálnych sieťach zastal slovenského hokejového brankára Júliusa Hudáčka, na ktorého sa po odchode z KHL a dvojdňovom pôsobení v Kladne valí vlna kritiky.

„Je mi veľmi ľúto, ako politika zasahuje do kariéry nevinného človeka, ktorý sa len živí svojim talentom,“ uviedol šéf Hlasu na sociálnej sieti. 

Prečítajte si tiež:

Pokrytecká doba

Vo videu Pellegrini povedal, že „žijeme v pokryteckej dobe“, v ktorej Slovákov hrajúcich v KHL obviňujú z toho, že podporujú ruskú inváziu na Ukrajine, no ruskí hokejisti bez obmedzení pôsobia v zámorskej NHL.

„Nikomu nenapadne, že by Spojené štáty podporovali ruskú agresiu, ale pritom v tomto roku hrá v NHL viac ako 50 Rusov,“ konštatoval Pellegrini. 

Na záver predseda parlamentu vyzval kritikov, aby „sa prebrali a vrátili k triezvemu pohľadu na svet“. Júliusovi Hudáčkovi tiež odkázal, že vždy bude stáť na strane nevinných ľudí a požiadal ho, aby odpustil „všetkým, ktorí ho nezmyselne a pokrytecky obviňujú“. 

Prečítajte si tiež:

Bude sa brániť aj právnou cestou

Prestup Júliusa Hudáčka z Barysu Astana do Kladna znášala hokejová verejnosť ťažko. Rodák zo Spišskej Novej Vsi v „Jágrovom“ klube napokon skončil už po dvoch dňoch, pričom dostal odstupné vo výške 15-tisíc eur.

Bývalý český hokejový útočník Jakub Koreis označil Hudáčka za „ľudskú hyenu“. Šéf Dukly Trenčín Miloš Radosa zase uviedol, že slovenský brankár by mal odstupné venovať deťom z Ukrajiny. 

Július Hudáček v reakcii pre TVNOVINY.sk uviedol, že sa bude voči útokom, ktorým čelí, brániť nielen verejne, ale aj právnou cestou.

Strieborný medailista z MS 2012 bez klubu dlho neostal. Podpísal kontrakt s Löwenom Frankfurt z najvyššej nemeckej súťaže:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.