Doráňaného Kildeho prišla do nemocnice navštíviť Shiffrinová. Prvé fotografie po operácii

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Nórsky lyžiar Aleksander Aamodt Kilde absolvoval v sobotu večer na klinike vo švajčiarskom Berne operáciu predkolenia, ktoré si zranil v ten istý deň po ťažkom páde v zjazde Svetového pohára vo Wengene. Informovala o tom agentúra APA.

Kildeho do nemocnice prišla navštíviť aj jeho partnerka, americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová. „Hoci je tento šport riskantný, ja ho milujem. Teraz som tu a stará sa o mňa Mikaela,“ napísal 31-ročný Nór na sociálnej sieti.

Prečítajte si tiež:

Nezvládol cieľovú zákrutu

Tretí muž celkového poradia SP i priebežnej klasifikácie zjazdu nezvládol cieľovú zákrutu a skončil v ochrannej bariére. Po páde vo veľkej rýchlosti musel dvojnásobného víťaza zjazdu vo Wengene transportovať do nemocnice vrtuľník.

Podľa lekára nórskeho tímu Jacoba Straussa utrpel Kilde reznú ranu v dolnej časti nohy a vykĺbil si rameno, nemá však žiadnu zlomeninu. Podrobnosti o jeho dĺžke rekonvalescencie neposkytol.

„Aleksander má vykĺbené rameno a utrpel reznú ranu na lýtku. Nemá žiadne zlomeniny, iba niekoľko pomliaždenín,“ informoval Strauss vo vyhlásení, ktoré zverejnila Medzinárodná lyžiarska a snoubordová federácia (FIS).

Kilde triumfoval na podujatí vo Wengene dvakrát (2022, 2023). Celkovým víťazom Svetového pohára sa stal v roku 2020. Na olympijských hrách v Pekingu v roku 2022 získal bronz v super-G a striebro v alpskej kombinácii.

Prečítajte si tiež:

Kritika pretekov

Program pretekov v sobotu kritizovali aj zjazdári Marco Odermatt a Cyprien Sarrazin. Nepáčil sa im krok organizátorov, ktorí naplánovali dve rýchlostné súťaže na dlhú trať v priebehu 48 hodín.

„Možno sme teraz dostali lekciu. Naozaj si nemyslím, že tu potrebujeme taký nabitý program. Tieto preteky sú naozaj fyzicky náročné,“ vyhlásil Odermatt.

Do programu vo Wengene organizátori pridali štvrtkový zjazd, ktorý nahradil preteky v Beaver Creek. Tie minulý mesiac zrušili pre nepriaznivé počasie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Lyžovanie

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.