Do KHL mieria ďalší dvaja Slováci, Šatan to vníma podobne ako Fico. Český komentátor aj o Hudáčkovi

Do KHL mieria ďalší dvaja Slováci, Šatan to vníma podobne ako Fico. Český komentátor aj o Hudáčkovi
Július Hudáček a Miroslav Šatan. Zdroj: TASR

„Skončil skôr než začal,“ aj takto by sa dalo opísať pôsobenie Júliusa Hudáčka v českom Kladne, odkiaľ ho po dvoch dňoch vyštvali fanúšikovia.

„Zaujímali sa oňho ďalšie dva české celky, v jednom už mal pripravenú i zmluvu, no tesne pred podpisom to krachlo. Mesto, ktoré sa finančne podieľa na chode klubu dalo jasne najavo, že s jeho príchodom nesúhlasí, takže angažovanie Hudáčka by mohlo ohroziť finančnú podporu klubu. A na tom stroskotali oba prípady,“ prezradil pre iRozhlas.cz rešpektovaný český komentátor Robert Záruba.

Snáď bol Hudáček úprimný. Ale nevedomky sa podieľal

Verejnosť striebornému medailistovi z MS 2012 skrátka nedokáže odpustiť minulosť spätú s ruskou KHL.

„Musím dôrazne prehlásiť, že som vždy bol jednoznačne proti vojne na Ukrajine. Rovnako chcem podotknúť, že som nikdy, verbálne, ani žiadnym iným gestom, nevyjadril podporu ruskému režimu. To je holý fakt a snaha podsúvať mi čokoľvek iné je účelová manipulácia,“ reagoval Hudáček, ktorý už dvoma víťazstvami potešil priaznivcov nemeckého Löwen Frankfurt.

Prečítajte si tiež:

„Už len tým, že hráte na štadióne, kde vás víta veľké písmeno Z, to samo o niečom vypovedá. Vy ako hráč s profesionálnou zmluvou však nemôžete povedať - tak pardon, páni, tu ja hrať nebudem. To jednoducho nejde. Verím teda, že Hudáčkove úmysly boli úprimné, aj tá jeho výpoveď je úprimná, ale bohužiaľ, on sa na tom jednoducho podieľal, hoci nevedomky,“ vysvetlil svoj názor Záruba.

Slovenská enkláva v KHL sa zrejme rozrastie

Hráči z KHL Slovensko na poslednom svetovom šampionáte nereprezentovali, či sa predstavia na tohtoročnom, ešte známe nie je.

„Slováci v tomto zďaleka nie sú takí striktní. Vzhľadom na to, že v KHL majú podstatnú časť obrany, ktorá by mala reprezentovať, je to pre nich veľmi citlivý bod. Myslím, že tam v tomto nie je žiadna podobná inštrukcia pre trénerov, že by nesmeli povolávať,“ pokračoval známy hlas Českej Televízie.

Prečítajte si tiež:

„Je pravda, že Craig Ramsay to neriešil, snažil sa tomu vyhnúť. Viem však, že prezident SZĽH Miroslav Šatan je v tomto úplne niekde inde ako Český zväz ľadového hokeja. On to v podstate vníma veľmi podobne ako Robert Fico.“

Na záver dodal, že slovenská enkláva v ruskej hokejovej lige by sa počas nadchádzajúceho leta mohla rozrásť.

„Slovákov hrá v KHL deväť. Mám však informácie o tom, že minimálne dvaja slovenskí hráči z českej extraligy zadali svojim agentom, že na budúcu sezónu chcú ísť do KHL. Je teda evidentné, že ten rozdiel vo vnímaní tejto témy medzi Českom a Slovenskom je. A je pomerne výrazný.“

Viac aj v našej reportáži:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.