Radosa o Šatanovi: Mýtus legendy. Kým som ja obchodoval po celom svete, on hral počítačové hry

Radosa o Šatanovi: Mýtus legendy. Kým som ja obchodoval po celom svete, on hral počítačové hry
Miloš Radosa a Miroslav Šatan. Zdroj: TASR

Najprv Radosa o Šatanovi, potom Šatan o Radosovi a takto dookola. Verbálna prestrelka medzi šéfom SZĽH a expredsedom Dukly Trenčín ešte nekončí.

„Šatanove stanoviská poznám od jeho blízkych ľudí. Jeho syn má teraz ísť na univerzitu do Ameriky, Miro tam hral, celý majetok zarobil práve v USA, no potichu podporuje opačnú stranu,“ vyhlásil v rozhovore pre JOJ 24 Miloš Radosa.

Hokejový funkcionár jasne odsudzuje hráčov, ktorých meno sa spája s ruskou KHL, vrátane brankára Júliusa Hudáčka. Práve krátko po jeho konci v Kladne odstúpil z postu predsedu predstavenstva v Trenčíne.

Prečítajte si tiež:

Šatan: „Supermanažér“ Radosa bol prínosom len, keď zbieral hokejky

Radosa sa kriticky vyjadroval aj na adresu Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) alebo čelných predstaviteľov SOŠV.

„Tento 'supermanažér' bol prínosom pre Duklu len dokým zbieral hokejky pre trenčianske múzeum. Jeho športové aj ekonomické výsledky v Trenčíne, či obrovské dlhy, ktoré vytvoril ako konateľ Asociácie profesionálnych hokejových klubov (APHK), sú odrazom jeho manažérskych schopností,“ reagoval pre sport24.sk Miroslav Šatan.

„Hetrik neúspechov zavŕšil snahou založiť na Slovensku súkromnú ligu PHL, čo preňho skončilo ďalšou frustráciou. Z toho pramení jeho averzia voči SZĽH a mojej osobe. Navyše, prekročil hranice slušnosti, keď zatiahol do svojich problémov aj môj osobný život a členov mojej rodiny," pokračoval veliteľ hokejového zväzu.

Slovami nešetril ani prezident SOŠV Anton Siekel. „Radosa nemá žiadne právo a už vôbec nie morálny kredit niekoho hodnotiť. Ak mám byť úprimný, pred pár dňami som ani nevedel, že existuje. Kde bol pred rokom, či rokom a pol? Veď vojna na Ukrajine trvá už pomaly dva. Po tom, čo som sa o ňom dozvedel, usudzujem, že frustráciu z toho, v akom stave zanechal Duklu Trenčín, si vybíja všade naokolo.“

Prečítajte si tiež:

Radosa: Od začiatku som na správnej strane

Trenčiansky funkcionár na seba nenechal dlho čakať a na sociálnej sieti sa vyjadril k všetkým trom výpovediam.

„Pán Šatan, ak sa nemýlim, vaše vzdelávanie skončilo ukončením gymnázia, ja som skončil o stupeň vyššie a 25 rokov sa pohyboval v de facto top manažérskej pozícii. Kým som ja obchodoval po celom svete, vrátane Ruskej federácie, vy ste čítali knihy a hrali počítačové hry. Mal som v úmysle citovať najväčšieho sponzora športu k vašej práci v roku 2023, u človeka s morálnym kompasom a hodnotami by muselo viesť k rezignácii na funkciu, žiaľ tieto hodnoty vy nemáte,“ rozpísal sa Radosa a pokračoval.

„Ak budete eskalovať vzájomnú komunikáciu, dôjde aj k zverejneniu ďalších dokumentov, ktoré váš mýtus legendy značne znehodnotia. A zháňanie hokejok pre múzeum? Prvé a jediné múzeum hokeja na Slovensku som vybudoval výhradne z vlastných prostriedkov. Koľko peňazí ste slovenskému hokeju z vlastných zdrojov venovali vy? Počas pandémie ste ako osoba klubom v ničom extra nepomohli. Ako ich zástupcovia sme vás viackrát vyzvali k verejnej diskusii, čo ste zbabelo odmietli.“

Na diaľku odvetil aj šéfovi SOŠV Antonovi Siekelovi. „K otázke, kde som bol pred 1,5 rokom, čo sa týka okupácie Ukrajiny. Bol som od začiatku konfliktu na správnej strane. Jednu ukrajinskú rodinu som ubytoval u mňa doma a pomáham jej naďalej. Komu ste pomohli vy?"

Viac o Hudáčkovom konci v Kladne aj v našej reportáži:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.