Žilinský supertalent sa v Poľsku učí od nemeckej legendy. Stále verí, že sa dostane na EURO (rozhovor)

Adrián Kaprálik v drese Górniku Zabrze
Adrián Kaprálik v drese Górniku Zabrze Zdroj: Profimedia.sk

S maximálkou 36,1 km/h sa radí k najrýchlejším útočníkom v Európe, veď na takých hodnotách šprintuje napríklad Kylian Mbappé. V minulom ročníku Niké ligy nastrieľal 21-ročný Adrián Kaprálik jedenásť gólov a nie je preto prekvapením, že slovenský supertalent trávi tento ročník v zahraničí. A hoci sa mu na jeseň podľa predstáv nedarilo, hrával pravidelne a naďalej verí aj v šancu zúčastniť sa na EURE.

Adrián Kaprálik v auguste zaplnil titulky médií, keď odišiel zo Žiliny na ročné hosťovanie bez opcie do poľskej Ekstraklasy. Exkluzívne pozadie tohto odchodu si môžete pozrieť v prvej epizóde Voyo seriálu Do neba a do pekla: Generácia Žilina. Eminentný záujem o neho totiž prejavil Górnik Zabrze.

Ako v lete povedal športový riaditeľ šošonov Karol Belaník, do tímu 14-násobného poľského majstra si ho vyhliadol samotný Lukas Podolski, hrajúca nemecká legenda a majster sveta z Brazílie 2014. Kaprálik sa výzvy ujal so cťou, no v kvalitnejšej súťaži predsa len narazil aj na kvalitnejších obrancov a zaznamenal zatiaľ len dva góly a jednu asistenciu.

Teraz má už polovicu premiérovej sezóny v zahraničí za sebou a pre TVNOVINY.sk Adrián prezradil, ako mu to u severných susedov vychádza a či stále verí v svoju nomináciu na EURO 2024. Tú totiž označil za svoj cieľ v rozhovore s naším webom pred rokom, no za posledných dvanásť mesiacov sa tréner Calzona zaobišiel bez neho.

Šanca na EURO stále žije

Keby máte Vašu spokojnosť s prvou polkou sezóny ohodnotiť od 1 do 10 bodov, koľko by ste jej udelili?

Zatiaľ desať dať určite nemôžem, možno 6-7? Mesto mi sadlo. S priateľkou tu máme skvelé bývanie, všetko máme blízko. Väčšinu jesene som však nehrával na svojom poste, takže sa mi hrávalo ťažšie. Bolo to aj kvôli veľkej konkurencii v klube a popravde možno aj mojej slabšej forme. Podstatné ale je, že som hrával naozaj pravidelne a verím, že to už bude len lepšie.

Prečítajte si tiež:

Aký vidíte najväčší rozdiel medzi poľskou a slovenskou najvyššou súťažou?

Najočividnejší je rozdiel v tempe hry, hrá sa tu naozaj moderný futbal. Hráči sú však aj omnoho fyzicky silnejší v súbojoch a sú tu lepšie individuality. Verím, že si naspäť na Slovensko prinesiem najmä omnoho lepšiu fyzičku.

Do tímu si vás vyžiadal slávny Lukas Podolski. Zistili ste, čo ho zaujalo?

Nerozprávali sme sa o tom, čím som ho zaujal. Je to ale super chlap a veľmi kvalitný futbalista. Na ihrisku má veľký prehľad, rozumieme si a hrá sa mi s ním dobre.

S Górnikom bojujete o Európu. Ak sa to však aj podarí, v zmluve nemáte opciu na trvalý prestup, takže asi pohárovú jeseň s tímom neabsolvujete. Ako sa na to pozeráte?

K budúcej sezóne sa ešte nechcem vyjadrovať, keďže to je ešte ďaleko. Minimálne o letnú Európu sa ale nebojím, chalanom v Žiline plne verím, že to vybojujú aj v Niké lige.

Prečítajte si tiež:

Zatopí ešte Žilina na jar Slovanu v boji o titul?

Určite áno. Musia ale dobre zachytiť úvod jari, kým hrá Slovan ešte na všetkých frontoch vrátane Konferenčnej ligy, a skúsiť ho preskočiť v tabuľke. Dobiehať stratu v závere roka, keď Slovan z Európy vypadne a bude sa sústrediť na ligu, už bude veľmi ťažké.

Pred rokom ste si robili zálusk aj na seniorskú reprezentáciu a účasť na EURO 2024. Ešte nehádžete flintu do žita?

Šanca je malá, ale ešte žije. Uvedomujem si, že tu tá možnosť je, no musím sa v ďalších mesiacoch dostať do top formy a musí mi to tam začať viac padať aj gólovo.

Čo vám bude na pôsobení v Górniku chýbať najviac, keď hosťovanie skončí?

Jednoznačne fanúšikovia. Sú úplne skvelí, na domáce zápasy chodia v tisícoch. Vždy máme aj vonku parádnu podporu a zakaždým ich je naozaj počuť.

Exkluzívne pozadie Kaprálikovho odchodu zo Žiliny si môžu predplatitelia služby Voyo pozrieť už teraz, v prvej epizóde seriálu Do neba a do pekla: Generácia Žilina.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.