Sezóna sa pre Petru Vlhovú skončila. Vyšetrenie odhalilo poškodenie väzov v kolene

Sezóna sa pre Petru Vlhovú skončila. Vyšetrenie odhalilo poškodenie väzov v kolene
Na snímke tréner slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej Mauro Pini (vľavo) a manažér Richard Galovič. Zdroj: TASR - Martin Baumann

Tím Petry Vlhovej informoval o stave slovenskej lyžiarky po nepríjemnom páde v prvom kole obrovského slalomu v Jasnej. Jej hlavný tréner Mauro Pini priniesol negatívne správy. Aktuálna sezona sa pre slovenskú lyžiarsku hviezdu skončila.

Po prevoze do nemocnice v Ružomberku podstúpila vyšetrenia, ktoré odhalili poškodenie väzov v kolene. Okrem toho mala aj bolesti ramena a hlavy.

„Správy sú bohužiaľ smutné. Petra utrpela poškodenie väzov v kolene, je v opatere lekárov, ktorí sa špecializujú na tento druh zranení," povedal manažér tímu Richard Galovič.

„Rozsah poškodení v kolene sa nie vždy dá objektívne určiť magnetickou rezonanciou. Na presnejšiu diagnózu pôjdeme do invazívnejšej metódy. Aj v zmysle nášho plánu a konzultácií to máme dohodnuté s najšpičkovejšími lekármi, ktorí sa venujú takýmto zraneniam. V tejto chvíli neviem povedať viac. Koleno je opuchnuté, úpony v ňom sú poškodené, ale miera poškodenia nie je jasná," doplnil Galovič.

Slovenská reprezentantka sa pri nekontrolovateľnom páde silno udrela do hlavy a výrazne si narazila aj rameno. Aj preto boli jej vyšetrenia rozsiahle.

„Chcem poďakovať lekárom za prácu, ktorú urobili, vážime si to. Je mi ľúto, že pre nás toto dôležité podujatie dopadlo takto a nebudeme môcť ukázať, čo Petra natrénovala a čo si priala ukázať. Verím, že bude na lyžiach čo najrýchlejšie, ako sa bude dať a že fanúšikom vráti to, čo jej dali," pokračoval manažér.

Prečítajte si tiež:

Viacero možností liečby

Švajčiarsky kouč uviedol, že majú niekoľko možností liečby, no ešte sa nerozhodli.

„Veľmi ma mrzí, čo sa stalo v dnešných pretekoch. Zatiaľ som nemal dostatok času na analýzu, čo presne sa stalo. Na prvý pohľad to nevyzeralo ako veľký náraz, pád. Potvrdilo sa však, že lyžovanie je nevyspytateľný šport. Videl som to len na veľkej obrazovke. Samozrejme, mám už skúsenosti so zranením pretekárky. Nie je to prvýkrát, no je to bolestivé. Ale aj to patrí do našej práce, zvládať tieto situácie," uviedol Pini.

„Dvaja členovia tímu išli s Petrou do nemocnice. Ja som s ňou komunikoval krátko po telefonáte. Nebol to najlepší moment s ňou hovoriť, bola v šoku z toho, čo sa stalo. Petra je však silná."

Švajčiarsky kormidelník sa vyjadril aj k trati, ktorú si vyskúšal aj Andreas Žampa a označil ju skôr za mužskú.

„Na to nemôžem odpovedať, pretože som tréner žien. Nie je to prvýkrát, čo sa jazdilo v takýchto podmienkach vo SP. Podľa mňa to nebol dôvod, prečo Petra spadla. V Kranjskej Gore sme mali rovnaké podmienky, ale z obráteného pohľadu. Pršalo, bolo teplo a hmlisto. Tiež tam boli veľmi ťažké podmienky. Myslím si však, že trať bola dnes skvelo pripravená."

Pozrite si nepríjemný pád Petry Vlhovej.

V čase brífingu, na ktorom Vlhovej tím oznámil jej stav, sa lyžiarka nachádzala ešte v nemocnici.

„Viem, že dokončovali posledné testy, lebo pád bol dosť nebezpečný, i keď to nebolo v najvyššej rýchlosti. Ale aj v tejto rýchlosti bývajú pády devastačné. Aj my sme boli vyľakaní. Petra je veľmi silná, stavbu tela má skvelú, doteraz nemala vážnejšie zranenie. Vďaka pozitívnym vlastnostiam prekoná aj toto náročné obdobie. Verím, že sa vráti silnejšia, ako doteraz bola."

„Ďakujem všetkým za obrovskú podporu. Verím, že všetko zvládnem. Budem bojovať o čo najskorší možný návrat na lyže,“ odkázala Petra z nemocnice.

Smutná správa zasiahla fanúšikov, ktorí sa tešili na jej nedeľné vystúpenie v slalome, udalosti emotívne prežívali aj jej rodičia. „Otec Igor mal slzy v očiach a to nevidíte často. Nechcete vidieť svoje dieťa v tejto pozícii," uzavrel Galovič.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Lyžovanie

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.