Mikaela Shiffrinová ovládla slalom v Jasnej. Chorvátska súperka ju však poriadne potrápila

Mikaela Shiffrinová ovládla slalom v Jasnej. Chorvátska súperka ju však poriadne potrápila
Na snímke americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová (uprostred) sa raduje z víťazstva v slalome. Zdroj: TASR - Martin Baumann

Slalom v Jasnej si podmanila Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá o 14 stotín sekundy zdolala Chorvátku Zrinku Ljutičovú. Pódium na treťom mieste doplnila Švédka Anna Swennová-Larssonová. Lyžiarska superstár tak využila absenciu zranenej Petry Vlhovej na ďalší triumf.

Priebeh druhého kola

Druhé kolo odštartovala Nemka Emma Aicherová a stanovila úvodný čas 1,56,51 v súčte oboch kôl. Po nej sa vydala na trať Rakúšanka Katharina Huberová a jednoznačne nemeckú súperku zdolala s náskokom viac ako jeden a pol sekundy. Švédka  Hanna Aronssonová Elfmanová  nestačila na Huberovú, ale zaradila sa za ňu priebežne na druhú priečku. Francúzka  Clarisse Brecheová začala jazdu kvalitne, ale po dojazde stratila na priebežnú líderku viac ako dve sekundy.

Kanaďanke Ali Nullmeyerovej nevyšlo podľa predstáv ani druhé kolo a priebežne sa zaradila až na štvrtú priečku. Američanka Lila Lapanjová so štartovým číslom 44 zabodovala, keďže po solídnej jazde sa dostala do cieľa a mohla byť spokojná. Ešte pred ňou predviedla výbornú jazdu Švajčiarka Elena Stoffelová, ktorá sa zaradila na priebežnú tretiu priečku. Nepredbehla ju ani Rakúšanka  Lisa Hörhagerová.

Jej krajanka Katharina Liensbergerová nezvládla najmä tretí sektor a s výraznou stratou sa v cieli zaradila až na priebežnú šiestu priečku. Po nej prišla na rad Martina Dubovská a po výbornej jazde bez výraznejších chýb sa zaradila na priebežné druhé miesto.

Slovinka Neja Dvorniková predviedla tiež v druhej jazde skvelý výkon a s náskokom štyroch stotín sa dostala priebežne do kresla líderky. Obrovskú smolu mala mladá Lara Colturiová, ktorá si neporadila zo zavretými bránkami a vypadla.

Kanaďanka Laurence St. Germainová naberala celý čas stratu a nebola so svojím výkonom spokojná, pretože jej to priebežne stačilo len na siedme miesto. Talianka Marta Rossettiová bojovala o priebežné vedenie a mala to rozbehnuté dobre, ale tesne pred cieľom sa nevyhla pádu, keď dostala špicar.

Prvú polovicu druhého kola uzavrela Američanka A.J. Hurtová, ale jej jazda skončila podobne ako v prípade Talianky. V slalome v Jasnej teda nebodovala.

Prečítajte si tiež:

Francúzka  Chiara Pogneauxová ukázala kvalitný výkon a po menších zaváhaniach zaznamenala rovnaký čas ako Martina Dubovská, s ktorou sa delila o priebežnú tretiu priečku.

Američanka Paula Moltzanová urobila veľkú chybu približne v strede trate, kde stratila celý svoj náskok a do cieľa prišla s polsekundovým mankom na priebežnú líderku. Talianka  Martina Peterliniová si v úvode jazdy držala tesný náskok, ale na treťom medzičase už na Dvornikovú stratila. V cieli sa však priebežne dokázala zaradiť medzi najlepšiu trojicu.

Slovinka  Ana Buciková ukázala solídnu jazdu a v cieli o dve stotiny odsunula na piate miesto Martinu Dubovskú. Lotyška Dženifera Ģērmaneová prekvapila v prvom kole a v tom druhom svoj výkon ešte vylepšila. Skvelým časom sa dostala priebežne na prvé miesto s náskokom 73 stotín sekundy.

Nemka Lena Dürrová napokon tesne zvládla súboj s lotyšským prekvapením a dostala sa priebežne do líderského kresla. Napriek tomu nebola spokojná. Ďalším prekvapením bola v prvom kole aj Francúzka  Marie Lamureová, ale v druhom jej to už príliš nevyšlo. Nepokorila ani Martinu Dubovskú a zaradila sa priebežne na deviate miesto.

Najlepšiu osmičku otvorila Rakúšanka Katharina Truppeová, ktorá od úvodu zvýšila svoj náskok, ale druhá časť jej vôbec nevyšla a neohrozila najlepšie pretekárky v cieli. Švajčiarka Camille Rastová mala na medzičasoch takmer sekundový náskok na Durrovú. Nespravila žiadnu chybu a s náskokom sekundy a siedmich stotín sa prihlásila o útok na pódium.

Jej krajanka Michelle Gisinová na ňu nestíhala, ale stačilo jej to na priebežné druhé miesto. Tesne zdolala aj Lenu Durrovú. Švédka Anna Swennová-Larssonová  predviedla skvelý výkon a v cieli o 9 stotín zdolala aj Rastovú a zaradila sa na priebežnú líderskú pozíciu.

Nasledovala ju krajanka Sara Hectorová, ktorá sa nevyhla výraznej chybe, čo už vo zvyšku jazdy nedokázala napraviť a zaradila sa priebežne až na šiestu priečku. Švajčiarka Mélanie Meillardová v slalome nikdy nebola na pódiu a nepodarilo sa jej to ani v Jasnej.

Chorvátka Zrinka Ljutičová zopakovala kvalitný výkon aj v druhom kole a dostala sa na čelo pretekov o viac ako pol sekundy pred Švédku Swennovú-Larssonovú.

Víkend v Jasnej vyvrcholil jazdou Američanky Mikaely Shiffrinovej, ktorá stratila istú časť náskoku, ale v závere si pozíciu udržala. O 14 stotín sekundy zdolala Zrinku Ljutičovú a pripísala si ďalšie slalomové víťazstvo.

Prečítajte si tiež:

Priebeh prvého kola

Preteky slalomu v Jasnej otvorila Švédka Anna Swennová-Larssonová, ktorá predviedla kontrolovanú jazdu a stanovila úvodný čas. Po nej sa na trať vydala Chorvátka Leona Popovičová, ktorá ju však vôbec neohrozila. Po chybe svoju jazdu nedokončila a vypadla.

Rakúšanka Katharina Liensbergerová prišla do cieľa so stratou sekundy a 58 stotín a priebežne sa zaradila na druhú priečku. Lena Duerrová patrí medzi najväčšie favoritky pretekov, ale po svojej jazde v prvom kole nebola úplne spokojná na vedúcu Švédku Larssonovú nabrala pomerne výraznú stratu siedmich desatín.

Po nej sa už na trať vydala Mikaela Shiffrinová predviedla ideálny výkon bez chýb a Swnnovej-Larssonovej v cieli nadelila viac ako 1,30 sekundy a zaradila sa jednoznačne na priebežné prvé miesto.

Švajčiarka Michelle Gisinová sa po svojej solídnej jazde zaradila priebežne na tretie miesto tesne za Švédku Larssonovú. So svojím výkonom v cieli mohla byť spokojná.

Švédka Sara Hectorová predviedla podobne ako v sobotu skvelú jazdu a zaradila sa na priebežné druhé miesto. Zdolala ju len Shiffrinová, ktorá má v cieli výrazný náskok. Slovinka Andrea Slokarová je druhou pretekárkou, ktorá slalom v Jasnej nedokončila. Po chybe v strednej časti trate vypadla. Američanka Paula Moltzanová predviedla výkon, v ktorom sa nevyhla viacerým chybám a s výraznou stratou prišla do cieľa na priebežnom šiestom mieste.

Rakúšanka Katharina Truppeová mala dobrý vstup do jazdy, neskôr spravila pár chýb, ale dokázala sa ešte vrátiť a v cieli jej patrilo priebežné piate miesto. Po nej sa vydala na trať jej krajanka Kartharina Galhuberová, ale nevyhla sa zaváhaniam a v bránkach spomaľovala. Na Mikaelu Shiffrinovú stratila viac ako štyri sekundy.

Slovinská pretekárka Ana Buciková opäť zaznamenala niekoľko malých zaváhaní. Nestálo ju to príliš veľa času a do cieľa prišla priebežne na siedmej priečke. Švajčiarka Camile Rastová ukázala skvelý úvod na jednom z medzičasov bola druhá najlepšia. V závere však stratila a v cieli jej priebežne patrilo piate miesto.

Prečítajte si tiež:

Kanaďanka Alli Nullmeyerová nepredviedla ideálny výkon a so stratou vyššou ako tri sekundy sa zaradila priebežne mimo prvej desiatky. Prvú pätnástku uzavrela Rakúšanka Katharina Huberová zaznamenala veľmi podobnú jazdu ako jej predchodkyňa a po viacerých zaváhaniach sa zaradila priebežne na dvanástu priečku.

Nórka Mina Fuerst Holtmannová sa nevyhla chybe hneď v úvode svojej jazdy. Ostala príliš v záklone a zaradila sa medzi pretekárky, ktoré nedeľné preteky nedokončili.

Chorvátka Zrinka Ljutičová začala výborne a na prvom medzičase strácala na Shiffrinovú len 11 stotín. V skvelom výkone pokračovala až do cieľa. Prišla so stratou len 52 stotín sekundy na americkú líderku. Kanaďanka Laurence St. Germainová sa vrátila do súťažného diania po zranení solídnou jazdou, ale na priebežnú top desiatku to nestačilo.

Rakúšanka Franciszka Gritchová zdolala len jednu pretekárku a patrilo jej priebežne až pätnáste miesto. Švajčiarka Mellanie Melliardová  predviedla výbornú jazdu a skvelým záverečným sektorom si priebežne zabezpečila tretie miesto. Nórka Thea Louise Stiernesundová nedokázala zopakovať dobrý výkon zo soboty a nezaradila sa do medzi najlepšie pretekárky.

Po nej sa vydala na trať Martina Dubovská, ktorá sa po solídnej jazde priebežne zaradila na trináste miesto. Na líderku Mikaelu Shiffrinovú strácala takmer tri sekundy.

Prečítajte si tiež:

Švédka Hana Aronson Elfmanová po miernych zaváhaniach nemohla ohrozovať prvú desiatku a priebežne sa zaradila na 16. miesto. Kanaďanka Amelia Smartová takisto neohrozila pretekárky na popredných priečkach. Po nej nasledovala Nicole Goodová, ktorá hneď v úvode chytila špicar a vypadla.

Mladá Lara Colturiová predviedla opäť solídnu jazdu a zaradila sa priebežne na trináste miesto. V cieli prvého kola môže byť so svojou jazdou spokojná. Francúzska Ciara Pogneauxová predviedla skvelý výkon a na Shiffrinovú strácala len 2,53 sekundy. Talianka Marta Rossetiová previedla podobnú jazdu ako Colturiová a zaradila sa na priebežné trináste miesto.

Američanka A.J. Hurtová napodobnila svoje predchodkyne a zaznamenala čas na ich úrovni. Lotyška Dženifera Germaneová predviedla s číslom 30 skvelú jazdu a zaradila sa priebežne na koniec prvej desiatky. Francúzka Marie Lamurová so štartovým číslom 32 predviedla skvelú jazdu a v cieli sa zaradila priebežne na deviatu priečku.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Lyžovanie

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.