FOTO: Slovenský zväz ľadového hokeja predstavil nové reprezentačné dresy aj logo

Šéf SZĽH Martin Kohút a Marián Hossa predstavili nové dresy.
Zdroj: TASR

Nové logo v sebe zachováva črty štátneho znaku, no dodáva mu hokejový punc.

Slovenský zväz ľadového hokeja predstavil verejnosti nové logo, reprezentačné dresy, oblečenie pre reprezentantov. Informoval o tom na svojej oficiálnej stránke.

Novinky predstavili za účasti predsedu SZĽH Martina Kohúta a ostatných funkcionárov na tlačovej konferencii v bratislavskom hoteli DoubleTree by Hilton.

Reprezentácia aj zväz mali doteraz vlastné logá, slovenskí hokejisti navyše nosili na dresoch aj štátny znak. Po novom sa po vzore Kanady, USA, Švédska, Fínska či Českej republiky všetky logá zjednotia.

Nové logo v sebe zachováva črty štátneho znaku, no dodáva mu hokejový punc. Modifikovaný dvojkríž na červenom štíte sa po novom bude vypínať na trojvrší z pozdvihnutých hokejok, ktoré majú symbolizovať oslavu víťazstva a úspechu. 

Logo pomohol vo štvrtok prezentovať dlhoročný slovenský reprezentant a trojnásobný víťaz Stanleyho pohára v drese Chicaga Marián Hossa. "Páči sa mi myšlienka so zdvihnutými hokejkami, symbolizuje to víťaznú atmosféru. Keď sme hrali v národnom tíme s chalanmi, tak sme po góloch a víťazstvách dvíhali hokejky. S logom som spokojný, je moderné, výstižné, verím, že sa bude páčiť aj ostatným," povedal Hossa, ktorý v máji oznámil zo zdravotných dôvodov ukončenie profesionálnej hráčskej kariéry.

Nové logo slovenského hokeja:

Nové dresy slovenskej hokejovej reprezentácie:

Zdroj: hockeyslovakia.sk
 


BRATISLAVA/kc, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti