Koľko si zarobili lyžiarky po polovici sezóny? Rebríčku kraľuje Shiffrinová, za ňou sa drží Vlhová

Koľko si zarobili lyžiarky po polovici sezóny? Rebríčku kraľuje Shiffrinová, za ňou sa drží Vlhová
Mikaela Shiffrinová a Petra Vlhová. Zdroj: Profimedia.sk

Víkend v Jasnej uzavrel prvú polovicu lyžiarskej sezóny. Na svahu v Nízkych Tatrách sa v sobotu (20. 1.) najviac darilo Švédke Sare Hectorovej, ktorá ovládla obrovský slalom dominantným spôsobom. Okrem jej víťazstva však rovnaký deň priniesol aj zranenie Petry Vlhovej, ktorú čaká operácia a sezóna sa pre ňu predčasne skončila.

V nedeľnom (21. 1.) slalome triumfovala Američanka Mikaela Shiffrinová pred Chorvátkou Zrinkou Ljutičovou a Švédkou Annou Swennovou-Larssonovou. Hviezdna lyžiarka bola na pódiu aj deň predtým, keď jej v „obráku“ patrila druhá priečka. Na Slovensku si tak opäť zarobila najviac zo všetkých pretekárok.

Až do osudného sobotného pádu Vlhovej sa sezóna niesla v očakávanom duchu. Rodáčka z Liptovského Mikuláša s Mikaelou súperila o prvenstvo v každých pretekoch, do ktorých obe nastúpili. Nečudo, že práve táto fenomenálna dvojica si v doterajšom priebehu ročníka prišla na najvyššie odmeny. Údaje sú uvedené na webe Medzinárodnej lyžiarskej federácie.

Prečítajte si tiež:

Shiffrinová na čele

Rebríčku kraľuje práve Mikaela Shiffrinová, ktorej v tejto sezóne vďaka „prize money“ pristálo na účte 488 536 eur. Za ňou je, podobne ako ešte stále aj v hodnotení disciplíny vo Svetovom pohári, Petra Vlhová. Vďaka svojím výkonom na svahoch si zarobila 277 716 eur. Tretia Lara Gutová-Behramiová za ňou zaostáva len mierne. Sympatická Švajčiarka si prišla na takmer 265-tisíc eur. Do prvej päťky sa vošli ešte Talianky Federica Brignoneová a Sofia Goggiová.

Zrejme najväčšej slalomovej vyzývateľke Mikaely Shiffrinovej pre zvyšok aktuálnej sezóny, Lene Duerrovej z Nemecka, patrí v tomto rebríčku ôsma priečka. Tá si však zarobila už podstatne menej ako vedúca trojica. Jej zárobky z „prize money“ sa doteraz vyšplhali na niečo vyše sto tisíc eur.

Prečítajte si tiež:

Gisinová v top 10

Elitnú desiatku uzatvára Švajčiarka Michelle Gisinová, ktorá svoje konto rozšírila zatiaľ o 83-tisíc eur. Rakúšanke Katharine Liensbergerovej patrí 16, Talianke Marte Bassinovej 18 a Švajčiarke Camille Rastovej dvadsiate miesto.

Najlepšiu štyridsiatku uzatvára 17-ročná Lara Colturiová, ktorá reprezentuje Albánsko. Martine Dubovskej patrí so zárobkom 8500 eur zatiaľ 59. priečka.

Sobotné preteky v Jasnej boli v istom zmysle zvláštne. Pozrite si reportáž.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Lyžovanie

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.