VIDEO: Rozhodcovia uznali gól, ktorý nemal platiť. Nové Zámky vďaka tomuto zásahu uspeli na Spiši

VIDEO: Rozhodcovia uznali gól, ktorý nemal platiť. Nové Zámky vďaka tomuto zásahu uspeli na Spiši
Gól Nových Zámkov. Zdroj: Twitter.com/Richard Rapáč

V nedeľu (28. 1.) boli fanúšikovia v Spišskej Novej Vsi určite poriadne zaskočení. Domáci tím, ktorý je stále lídrom tabuľky momentálne neprežíva ideálne obdobie. Prehral totiž posledné štyri zápasy. Rysy naposledy nestačili na Nové Zámky, keď predposlednému celku súťaže podľahli 3:4.

Do vývoja stretnutia výrazne zasiahol moment, ktorý sa v súčasnom hokeji už takmer nevidí. V polovici zápasu zvýšil na 4:1 v prospech hostí Václav Stupka, ktorý sa presadil pri vlastnom oslabení.

Prečítajte si tiež:

Pri tejto situácii predviedol dobrý zákrok brankár Spišiakov Filip Surák, ktorý prvotné zakončenie vyrazil, no posunul pri tom svoju bránku. Skúsený útočník však puk dorazil.

Rozhodcovia bez váhania gól uznali bez toho, aby si išli túto spornú situáciu pozrieť na video. Tento zásah, ktorý sa napokon ukázal ako víťazný, však platiť nemal. Záznam z predmetnej situácie ukázal, že puk smeroval niekoľko centimetrov mimo priestor, v ktorom sa za normálnych okolností bránka nachádza.

Hokejistom Spišskej Novej Vsi oprávnené protesty nepomohli. Rozhodcovia boli neoblomní. Keďže líder tabuľky v záverečnej tretine dal len dva góly, na body mu to nestačilo.

Presné zásahy Juraja Majdana a Branislava Rapáča len skorigovali stav na konečných 3:4.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.